Zübeyir Dursun: Başkan Oprukçu Doğruları Söylemiyor

Zübeyir Dursun: Başkan Oprukçu Doğruları Söylemiyor

Geçtiğimiz gün Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde yaptığı talihsiz açıklaması ile ilgili kamuoyunu aydınlatma adına bu açıklamayı yapma gereksiniminde bulundum

Zübeyir Dursun: Başkan Oprukçu Doğruları Söylemiyor
2020-01-13 15:00:18
İzlenme : 873

Çok değerli Hemşerilerim Bizler teşkilatımız, Milletvekillerimiz ve Hükümetimiz ile Ereğlimize...

Geçtiğimiz gün Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçunun 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde yaptığı talihsiz açıklaması ile ilgili kamuoyunu aydınlatma adına bu açıklamayı yapma gereksiniminde bulundum.

Çok değerli Hemşerilerim Bizler teşkilatımız, Milletvekillerimiz ve Hükümetimiz ile Ereğlimize hizmet etmeye devam ediyoruz.

Sayın Başkanın Şehr-i Emin sıfatına yakışmayan Sen Bu Memleketin Başına Musibet misin, Bela mısın ifadeleri asla kabul edilemez.

Sayın Başkan bilmelidir ki Sayın Vekilimizde kendisi gibi Hemşerilerimizin oyları ile Milletvekili seçilmiştir.

Sayın Başkana birkaç soru yöneltmek istiyorum.

– Ereğlinin en büyük projesi olan sağ ve sol sahil kapalı sulama sistemini kazandırmak mı memleketin Başına bela, musibet olmak..
– Yeni Devlet Hastanesini, Ağız Diş Sağlığı Hastanesini, ilçe Tarım Müdürlüğü Binasını, SGK Binasını, Tokiler, Gençlik Merkezini, Ereğliye ulaşım yolları ile bir çok hizmeti getirmek mi memleketin Başına bela, musibet olmak..
– Bu güne kadar teşkilatımız, meclis üyelerimiz, milletvekilimiz hangi konularda hizmet yapmanıza engel olmuştur.
– Sizin yatırım için talep ettiğiniz 29 Milyon Krediye onay vermek mi yapmak istediğiniz hizmetlerinize engel olmuştur?
– Bu güne kadar kendinizin hazırlayıp meclise sunduğu önergelerinizin %99 onaylamakla mı hizmetlerinize engel olunuyor.
– Bu güne kadar Ereğli Sevdalısı olduğunu iddia eden birisi olarak Ereğli menfaatine olan hangi projelerinizle Sayın Milletvekilimizden talepte bulundunuz da olumsuz cevap aldınız?

Sayın Başkan ve değerli Ereğlili hemşerilerim, Daha önceki açıklamalarımda belirttiğim gibi Belediye Başkanlık Makamı bahane üretme yeri değildir. Ayrıca göreve geldiğiniz günden beri sizinle ilgili olarak hiçbir yorum ve değerlendirme yapmamasına rağmen hala Milletvekilimize suçlayıcı açıklamalar ile ifadelerinize devam ediyorsunuz. Aslı ve mesnedi bulunmayan bu açıklamanın hangi amaca matuf olarak yapıldığını kadirşinas Ereğlili Hemşerilerimiz gayet iyi bilmektedir. Bu şehir sahipsiz ve insanları da kimsesiz değildir. Polemik oluşturup şehrin huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yoktur.

Sayın Başkan kişiler ile uğraşıp suni gündemler oluşturmaktansa; İmardan altyapıya, harcamadan kaynak bulmaya, eğitimden sosyal belediyeciliğe, spordan kentleşmeye, ekonomiden kültüre Ereğli için projeler üretmelidir.Sayın Başkan sizi 9 ay boyunca dedikodularla gerginlik çıkarmaya harcadığınız enerjinizi, Ereğlinin geleceğine yönelik projelere ve hizmetlere harcamaya davet ediyorum.

Tekrar altını çizerek belirtmek istiyorum, Ereğlinin menfaatleri söz konusu olduğu zaman taleplerin kimden, nereden geldiğine bakmaksızın geçmişte olduğu gibi yarınlarda da Ereğlimizin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Bizim Ereğli ile ilgili mücadelemiz ; sen ben mücadelesi değildir. Bizim mücadelemiz ; Ereğlinin vizyonu ve büyümesi mücadelesidir. Bunun için gerekli olan şey adanmışlıktır. Biz teşkilat olarak , kendimizi Ereğliye adadık. Biz birileri gibi Ereğliye küçük hesaplarla bakmıyoruz. AK Parti Ereğli İlçe Başkanlığı olarak İl Başkanlığımız ,bölge Milletvekilimiz Halil Etyemez ve Konya Milletvekillerimiz ile birlikte çalışmalarımıza
kesintisiz devam ediyoruz.Neredeyse her hafta Ankarada bir bakanlığa gidiyoruz. Ereğlimize yatırım çekmek, hemşerilerimizin refah seviyesini daha arttırmak için çalışıyoruz.
Bize Ankarada tüm kapıları açan Milletvekilimize şükranlarımı sunuyorum.

Zübeyir Dursun

İlçe Başkanı

Saygılarımla….

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 82194

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik