ZENGEN HALKI İSYAN ETTİ:

ZENGEN HALKI İSYAN ETTİ:

“NE YOLUMUZA BAKAN VAR NE SUYUMUZ VAR. OKULUMUZU DAHİ KAPATACAKLAR”

ZENGEN HALKI İSYAN ETTİ:
2020-03-02 15:55:33
İzlenme : 2378

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, parti yönetimi ve belediye meclis üyeleri ile birlikte gerçekleştirdiği mahalle gezilerini Zengen ile sürdürdü.
Zengen halkının sorunlarını dinleyen CHP yönetimi, sorunlara çözüm üretecek mercilerle gerekli görüşmelerin yapılacağını ve sorunların çözümü aşamalarının da takipçisi olacaklarının sözünü verdi. Zengen halkı ise, mahallenin yıllardır ihmal edildiğini söylediler.
CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Zengen halkına hitaben yaptığı konuşmada, Ülkemi büyük ve zor bir dönem içerisinde. Geçtiğimiz gün İdlibde 33 vatan evladımızı şehit verdik. Millet olarak büyük yas içerisindeyiz. Buradan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet dileyerek sözlerimize başlıyorum ve hem bölgenin, hem ülkemizin bir an önce huzurlu bir barış dönemine geçmesini diliyorum dedi.
CHP olarak vatandaşları sadece seçimden seçime değil, ara dönemlerde de ziyaret ederek halkın sorunlarını dinliyoruz diyen Gönülal, Sizlerin sorunlarını gerekli yerlere iletip çözümünün sağlanmasında üzerimize düşeni yapacağız dedi.

-Yollarımız Çok Kötü, Bakım İstiyoruz-
Yeni Zengen Mahallesinde yolların berbat olduğunu söyleyen mahalle halkı, mahalle içerisinde bazı sokaklarda parke çalışmasının yapıldığını, bazı sokakların ise yarım bırakıldığını söylediler. Kış mevsimini çamur içinde geçirdiklerini de söyleyen mahalle halkı, bazı yolların da çukur çukur olduğundan yakındılar. Büyükşehir Yasasından sonra Zengen Mahallesinin unutulduğunu ve hizmetsiz kaldığına da değinen Zengenliler, Büyükşehir Yasasından önce 16 personel ile günlük verilen hizmetler, şimdi 3 personelle haftada bir verilmeye çalışılıyor. O da yetersiz kalıyor ve bizleri mağdur ediyor dediler.

-İçme Suyu Sorunumuzun Çözülmesini İstiyoruz
Zengen halkı, içme suyu sorunlarını da dile getirdiler ve Ereğliden gelen şebeke suyunun kesildiğini söylediler. Ereğliden Zengene gelen şebeke suyunun, seçimlerden 15 gün sonra kesildiğinden şikayetçi olduklarını da ileten Zengen halkı, Konya Büyükşehir Belediyesinin Zengene getirdiği tatlı su deposundan da yararlanamadıklarını ifade ettiler ve şunları söylediler: Zengene tatlı su deposu kurdular. Ama depoya su getirdikleri anda Suriyeliler akın ediyor ve bidonlarla varillerle su taşıyorlar. Buraya getirilen suyu Zengen halkı olarak kullanamıyoruz. Suriyelileri uyardığımızda ise jandarma hemen tepemize biniyor dediler.
Bölgede bir kısmı mevsimlik, bir kısmı daimi olarak arazide barınan Suriyelilerin, arazide çok pisik bıraktıklarından da şikayetçi olduklarını ifade eden Zengenliler, Buradaki Suriyeli çadırlara çözüm bulunmasını istiyoruz dediler.
-Okulumuzun Kapanmasını İstemiyoruz-
Yenizengen halkı, mahallede bulunan ilkokulun da kapatılacağını söylediler. Okullarının kapanmasını istemediklerini söyleyen Zengen halkı, Okulumuz bölgenin en büyük yatılı bölge okuluydu. Önce yatılı kısmını kaldırdılar. Şimdi de okul mevcudu düştü diye okulumuzu kapatacaklar. Çocuklarımızı taşımalı eğitime verecekler. Okulumuzun kapanmasını istemiyoruz dediler.

ZENGEN HALKI İSYAN ETTİ:
ZENGEN HALKI İSYAN ETTİ:

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 85164

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik