Yılmaz’dan 19 Eylül Gaziler Günü mesajı

Yılmaz’dan 19 Eylül Gaziler Günü mesajı

Deva Partisi Ereğli İlçe Başkanı Nurullah Yılmaz’ın 19 Eylül Gaziler Günü mesajı

Yılmaz’dan 19 Eylül Gaziler Günü mesajı
2020-09-18 20:07:47
İzlenme : 401

Başkan Yılmaz mesajında, TBMM tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürke "Mareşal" rütbesi ve "Gazilik" unvanının verildiği 19 Eylül'ün "Gaziler Günü" olarak kabul ve ilan edildiğini hatırlattı.

Şanlı Türk tarihinin kahramanlık destanları ile dolu olduğunu belirten Yılmaz, "Bu kutsal vatan toprakları bizlere şehit ve gazilerimizin emanetidir.

Bizler de onların bu kutsal emanetlerini gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz" dedi.

Türk milletinin vatanını ve bağımsızlığını korumak için canını seve seve vermesinin düşmanlarının bile takdirine şayan olduğunu ifade eden Yılmaz, "Kahraman Türk evlatları dün olduğu gibi bugün de 'ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz' diyerek istiklalini ve istikbalini canı pahasına korumaya devam etmektedir" diye konuştu.

Dünya tarihinin gördüğü en büyük destanların kahramanı olan şehit ve gazilerin Türk milletinin övünç kaynağı olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Kahramanlıkları ve fedakarlıklarıyla örnek olan vatan evlatlarını asla unutmayacak, onların emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.

Türk milletinin sahip olduğu milli ve manevi tüm değerlerini, kahraman şehit ve gazilerine borçlu olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti: "Bu vesileyle her karesini kanlarıyla vatan yapılmış bu topraklarda geçmişten bugüne milletimizin bağımsızlığı için mücadele etmiş, tüm şehit ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize ise minnet ve saygılarımı sunuyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürke mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Gününü kutluyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 11566

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik