Veysel GÖNÜLAL’dan 29 Ekim Mesajı

Veysel GÖNÜLAL'dan 29 Ekim Mesajı

GÖNÜLAL Mesajında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ’Bilhassa kimsesizlerin kimsesi’ olarak nitelendirdiği Cumhuriyetimaiz, hakkı, hukuku ve adaleti temel alan bir ruhla kurulmuştur.

Veysel GÖNÜLAL’dan 29 Ekim Mesajı
2020-10-28 14:30:29
İzlenme : 698

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün 'Bilhassa kimsesizlerin kimsesi' olarak nitelendirdiği Cumhuriyetimaiz, hakkı, hukuku ve adaleti temel alan bir ruhla kurulmuştur. Bu ruhun temelinde, hür yaşama kararlılığımızın, zincirlenemeyecek olan irademizin ifadesi olan ulusal Kurtuluş Savaşımız vardır.
29 Ekim 1923te kurulan Cumhuriyetin koruyucusunun ise Atatürkün hiçbir ayrıma, ötekileştirmeye tabi tutulmaksızın yetiştirilmesini istediği fikri, vicdanı ve irfanı hür gençler olduğunu,bu nedenledir ki;milli egemenliğin ifadesi olan Cumhuriyetimizin günümüzde yaşadığı temel problemler, tüm gençlerimizin diğer vatandaşlarımızla birlikte, 'Demokratik laik ve sosyal hukuk devleti' ilkesine duydukları derin bağlılığıyla aşılacaktır.
Hukukun üstünlüğü yerine, üstünlerin hukukunu kurmaya çalışan, milletin egemenliğini bir dikta egemenliğine dönüştürmek isteyenler başaramayacaklardır.
Özgürlük ve bağımsızlık karakteri olmuş, Cumhuriyetimize aşık vatandaşlarımız kalıcı huzura demokrasi, adalet ve huzur talebiyle ulaşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle kutladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkü ve yol arkadaşlarını rahmetle anıyorum.Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum, tüm yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.
CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI
VEYSEL GÖNÜLAL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 41422

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik