Vatandaşı lan diye azarlayan kaymakam görevden alındı!

Vatandaşı lan diye azarlayan kaymakam görevden alındı!

Konya’da vatandaşı azarlayan kaymakam görevden alındı!

Vatandaşı lan diye azarlayan kaymakam görevden alındı!
2020-07-12 19:16:31
İzlenme : 535

Konya Valiliği, Ilgın ilçesi Çavuşcugöl Mahallesi'nde, bölge sakinlerinden bir vatandaşa ‘Terbiyesizlik yapma lan diyerek azarlayan Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlunun valilik emrine alındığını duyurdu.

Konya Valiliği, Ilgın ilçesi Çavuşcugöl Mahallesinde, bölge sakinlerinden bir vatandaşa ‘Terbiyesizlik yapma lan' diyerek azarlayan Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu'nun valilik emrine alındığını duyurdu.

İKİ KOLLUK PERSONELİ YARALANDI

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* Türkiye Kömür İşletmelerinin ruhsatlandırdığı alandaki çalışmalara engel olan Ilgın ilçesi Çavuşçugöl Mahallesinin bir kısım sakinleri, 11 Temmuz 2020 sabahı tedbir alan kolluk kuvvetlerine mukavemet göstererek iki kolluk personelini yaralamıştır.

* 11 Temmuz 2020 günü öğleden sonra Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, mahalle sakinleri ile toplantı yapmış, toplantı esnasında mahalle sakinlerinden bazıları topluluğu galeyana getirerek Devlet temsilcisine gösterilmemesi gereken tavır ve sözler sarf etmişlerdir. Bu tahrikler karşısında istenmeyen bir söz Kaymakam Kadiroğlu tarafından sarf edilmiştir.

VALİ YARDIMCISI GEÇİCİ OLARAK GÖREVLENDİRİLDİ

Ilgın Kaymakamlığı görevine Vali Yardımcısı Mehmet Aydın'ın görevlendirildiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

* Toplulukta kolluk kuvvetlerine mukavemet eden, Kaymakam Kadiroğluna karşı tahrikte bulunan ve hakaret edenlerle ilgili gerekli işlemler başlatılmıştır.

* İstenmeyen bu hadiseden sonra Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Konya Valiliği emrine alınmıştır.

* Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın ise geçici olarak Ilgın Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir.

NE OLMUŞTU?

Konyanın Ilgın ilçesine bağlı Çavuşcugöl Mahallesinde, açılması planlanan kömür ocağı için tarlalarının kamulaştırılmasına karşı gelen mahalle sakinleri karayolunu trafiğe kapatmıştı.

Eylemlerini sonlandırmaları için bölge halkıyla görüşmeye gelen Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu yurttaşlardan birine ‘Terbiyesizlik yapma lan' diye çıkışmıştı. Bunun üzerine bölge halkı kaymakamın sert tavrını yuhalayarak protesto etmişti.

BÖLGE SAKİNLERİ VE JANDARMA ARASINDA ARBEDE YAŞANDI

Tepkiler üzerine Kaymakam Kadiroğlu'nun bölgeden ayrılmak için aracına gittiği sırada Jandarma ve halk arasında arbede yaşanmıştı.Yaşanan arbedenin ardından bölge sakinlerinden 4 kişi gece yarısı gözaltına alınmıştı.

Vatandaşı lan diye azarlayan kaymakam görevden alındı!

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 40289

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik