Ülkemiz aşıda da cömertliğini gösterecek

Ülkemiz aşıda da cömertliğini gösterecek

Altay, Türk Dünyası Belediyeler Birliği toplantısında yerli aşı ile ilgili müjde vererek, “Yerli aşıyı tüm dünya insanlığına, özellikle mazlum coğrafyalarda aşıya ulaşamayan ülkelere ulaştıracağız” dedi

Ülkemiz aşıda da cömertliğini gösterecek
2021-04-26 20:03:53
İzlenme : 413

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Toplantısı, Birlik Başkanı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altayın katılımıyla gerçekleştirildi.

Video konferans üzerinden gerçekleştirilen ve Nisan ayı faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda Altay, mübarek Ramazan ayının pandemi nedeniyle buruk geçtiğini söyledi. Pandemide 1 yıldan fazla bir sürenin geride kaldığını, belediyeler ve birlikler olarak tüm tedbirleri aldıklarını kaydeden Altay, Tüm belediye başkanlarımıza bu süreçte gösterdiği emekten dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah tünelin ucundaki ışığı gördük dedi.

ALT YAPIMIZ ÇOK GÜÇLÜ

Türkiyenin pandemiyi en iyi yöneten ülkelerden olduğuna dikkat çeken Altay, Sağlık birimlerimiz adeta kahramanlık destanı yazıyor. Alt yapımız çok güçlü. Bu konuda çok az sorun yaşayan ülkelerden birisiyiz. İnşallah bugünlerde yerli aşıyla ilgili de müjdeli bir haber bekliyoruz. Faz-2 aşaması devam ediyor. Türkiye dışından katılan belediye başkanlarımıza bu müjdeyi vermiş olalım. Cumhurbaşkanımız bu aşıyı tüm dünyadaki insanlara bir müjde olarak ifade etti. Bir an önce Faz-3 aşamasını da tamamlayıp ruhsatlarını alıp tüm dünya insanlığına, özellikle mazlum coğrafyadaki aşıya ulaşma sorunu çeken ülkelere ulaştırmak istiyoruz. Emperyalist güçlerin aşı konusunda nasıl birbirine girdiklerini, tüm etik değerleri unutarak nasıl birbirleriyle savaş içinde olduklarını gördük. Buna rağmen ülkemiz pandemi döneminde maske ve hijyen malzemesi dağıtımında gösterdiği cömertliği aşıda da gösterecek. Onun için yerli aşımızın bir an önce hizmete girmesini bekliyoruz diye konuştu.

Ülkemiz aşıda da cömertliğini gösterecek

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 30156

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik