Süt Üretecileri Birliği güçlenmeye devam ediyor

Süt Üretecileri Birliği güçlenmeye devam ediyor

Karapınar Süt Üreticileri Birliği’nin pandemi nedeniyle ertelenen 2018-2019 Olağan Genel Kurulu’nda süt üreticilerinin sorunları ve birliğin faaliyetleri gündeme getirildi

Süt Üretecileri Birliği güçlenmeye devam ediyor
2021-07-28 17:59:24
İzlenme : 336

Karapınar Süt Üreticileri Birliği 2018-2019 OlağanGenel Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda gündemdeki 24 madde oylanarak kabul edildi.

Süt Birliği Toplantı Salonunda yapılan genel kurula Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Konya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Başkanı Edip Yıldız, Halkapınar Süt ÜreticileriBirliği Başkanı Abdil Kara, Karapınar STK başkanları ile üreticiler katıldı.

Genel Kurulda konuşan KarapınarSüt Üreticileri BirliğiBaşkanı Mehmet Tartan, her geçen gün birlik olarak daha da güçlendiklerini kaydetti. Tartan, "2006 yılında kurulmuş olan birliğimiz 2007 yılının Nisan ayında günlük 14.000 LT sütle faaliyetine başlamıştır. 2018 yılı 270.000 LT sütü olan birlik, 2019 yılı itibariyle 350.000 LT süt hacmine ulaşmıştır. 2021 yılı itibariyle ise 435 ton süt hacmine sahiptir. Birliğimizin Karapınarımıza kazanımı aylık 40 milyon TL, yıllık ise 480 milyon TL dir. Bu kazancın neticesinde birliğimiz, üreticilerimize rahat ödeme yapabilmek adına 11 farklı firmaya süt pazarlamaktadır. Bu kapsamda elinde sütünü pazarlayamayan ve zor durumda kalan üreticilerimizin de imdadına yetişmektedir. Üreticimiz ve tüketicimize kaliteli, ucuz ve sağlıklı hizmetler sunmak amacıyla üreticilerimizin ve halkımızın talebi üzerine şehrimizde Üreticiden Tüketiciye Doğrudan Satış Mağazalarımızın açılışlarını gerçekleştirdik. Bu sayede günlük taze süt ve süt ürünlerinin kar amacı güdülmeden satışa sunulduğu mağazalarımız, üretici ve halkın buluşma noktası haline geldi. Üreticilerimiz adına yeni aldığımız TekaFoss Bakteri ve Somatik cihazı birliğimiz laboratuvarına kazandırılmıştır.Yem üretim ve satış yerlerinin numune alınarak sürekli denetlenmesi, alınan numunelerle yemlerin kalite kontrolünün yapılması, hileli yemlerin piyasaya sürülmesine engel olmak için ‘fabrika ve kaba yem analiz cihazı birliğimiz laboratuvarına kazandırılmıştır. Dünya Sağlık Örgütü'nün onaylamış olduğu çevre dostu olan en az etken madde ile en üstün, en kalıcı ve etkili ekonomik ULV ilaçlama tekniği üreticilerimiz için hizmete girmiştir.Konya Karapınar Süt Üreticileri Birliği olarak, Türkiyede Süt Üreticileri Birlikler arasındailk defa Çin pazarına 250 ton süt tozu ihracatı gerçekleştirdik.2. Etap Organize Sanayi Bölgesindeki yerimizde temelini atmış olduğumuz süt işleme tesisimizde; süt tozu üretimi yapmayı, kalite standartlarımızı yükseltmeyi ve Üreticilerimizin refah seviyesini artırmayı hedefliyoruz. Yükümüz ağır, sorumluluğumuz büyük, bu duygu ve düşüncelerle 2018/2019 Olağan Genel Kurul Toplantımızın, Karapınar Süt Üreticileri Birliğine ve üreticilerimize hayırlı olması temenni ediyorum" dedi.

Genel Kurul, üyelerden gelen soruların cevaplandırılmasıile sona erdi.

Mithat KORKUSUZ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 91094

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik