SÜ ve Tarım Müdürlüğü’nden tarımsal eğitim işbirliği

SÜ ve Tarım Müdürlüğü'nden tarımsal eğitim işbirliği

Protokol ile Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakültesi’ndeki öğrenciler, Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün uygulama alanlarında staj yapabilecek

SÜ ve Tarım Müdürlüğü’nden tarımsal eğitim işbirliği
2021-04-16 17:58:20
İzlenme : 527

Selçuk Üniversitesi, Türkiyenin hububat ambarı olarak bilinen Konyadaki tarım sektörünün gelişimi için önemli bir adım attı. Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile iş birliği ve proje geliştirme protokolü imzalandı. Kentte faaliyet gösteren bitkisel ve hayvancılık işletmecileri ile sektörün diğer paydaşlarına yönelik eğitim verilmesini ve tarımsal kalkınmaya katkı sunulmasını amaçlayan protokol ile Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakültesindeki öğrencilere staj imkânı da sağlanacak.

Selçuk Üniversitesi ile Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında iş birliği ve proje geliştirme protokolü imzalandı. Konya tarımı için büyük önem taşıyan imzaları, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy ile İl Müdürü Ali Ergin attı. Programa, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Bayramoğlu ile Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İbrahim Töke de katıldı.

ÖĞRENCİLERE STAJ İMKÂNI DA SUNULACAK

Selçuk Üniversitesi ile Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Konyadaki bitkisel ve hayvansal üretim potansiyelinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmasına, Konya çiftçisinin tarımsal üretim konusunda tecrübe kazanmasına imkân sağlanması amaçlanıyor. Üretim alanları, bitkisel ve hayvansal üretim ile ilgili faaliyetler ve organizasyonlar başta olmak üzere geniş kapsamlı iş birliği yapılmasını içeren protokol sayesinde Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakültesindeki öğrenciler, akademik yıl içerisinde ve yaz döneminde Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün uygulama alanlarında staj yapabilecek.

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ, BİLİMİN MERKEZ ÜSSÜ HÂLİNE GELDİ

Selçuk Üniversitesi'nin eğitim, bilim ve araştırma alanlarında bölgenin merkez üssü hâline geldiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, Özellikle son dönemde ortaya koyduğumuz protokollerle iş birliklerimizi artırıyoruz. Konya tarımın üssü, bilimin merkez üssü de Selçuk Üniversitesi. Tarım ve ziraat alanında yaptığı bilimsel çalışmalarıyla önemli başarılara imza atan Ziraat Fakültemizin bölgemizde özel bir konumu var. Elde edilen bu başarı, Türkiye sınırlarını aşarak uluslararası bir noktaya ulaştı. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi artık uluslararası arenada tanınan bir fakülte hüviyetine kavuştu. Selçuk Üniversitesi patent üretip satan bir üniversite hâline geldi. Bunların sayısını artırmayı hedefliyoruz. Şehrimizi ve ülkemizi çok daha iyi yerlere taşımak için çalışıyoruz dedi.

Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Ergin de Konyanın tarımsal potansiyeli yüksek illerden biri olduğunu belirterek Tarımsal üretim hasılası 29 milyar TLye ulaştı. Bu çok ciddi bir rakam. Üretim kapasitesinin hızlı bir şekilde büyümesinde üniversitelerimizin payı büyük. Yaptığımız çalışmalarla ürün çeşitliliğimizi artırmayı hedefliyoruz. Selçuk Üniversitesi ile iş birliğimiz devam edecek. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 50879

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik