SÖZDE ÇİFTÇİ DOSTU AKP’DEN HEDİYE!..

SÖZDE ÇİFTÇİ DOSTU AKP'DEN HEDİYE!..

CUMHURBAŞKANINDAN KONYALI ÇİFTÇİLERE HEDİYE!..

SÖZDE  ÇİFTÇİ DOSTU AKP’DEN HEDİYE!..
2020-10-23 19:04:57
İzlenme : 539

29 Temmuz'da dolar 7 ₺ iken 1.325 ₺ mısır alım fiyatı açıklayan, bu zamana kadar da dolardaki oynaklığa dönüp bakmayan gözü kör bakanlara sahip AKP iktidarı, bugün Resmi Gazete'de Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan cumhurbaşkanı kararıyla çiftçiye son kıyağını yaptı!..
Dünya piyasalarında oluşacak fiyatlara göre alım taahhüdünde bulunan Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladığı alım taban fiyatlarının döviz karşısında eriyişine kayıtsız kalmaya devam ederken, üstelik pancarda da alım taban fiyatı dahi açıklayamıyor.
Buğday ithalatında yüzde 45, arpa ithalatında yüzde 35 ve mısır ithalatında yüzde 25 oranındaki gümrük vergileri 1 Ocak 2021 tarihine kadar yüzde sıfır olacak.
Özellikle 18 yıldır AKP'ye yüklü şekilde oy veren ülkenin tahıl ambarı Orta Anadolu çiftçisi verdiği kayıtsız desteği bir daha düşünmeli. AKP'nin yaptığı bu uygulamalar çiftçinin yararınaysa bizim de diyeceğimiz bir şey yok.
Eğer yararına değilse bu iktidarı sandıkta yolcu etmek çiftçilerimize, özellikle de Orta Anadolu çiftçisine düşer.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 14971

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR