’SEÇİMİ KAYBETTİK AMA DEMOKRASİ KAZANDI’

'SEÇİMİ KAYBETTİK AMA DEMOKRASİ KAZANDI'

Ülkemiz ve Dünya korona virüsü ile mücadele ediyor. Bu virüsü tüm ülkelerde ekonomilerinde küçülmelere neden olacaktır.

’SEÇİMİ KAYBETTİK AMA DEMOKRASİ KAZANDI’
2020-05-01 16:18:23
İzlenme : 1369

Negatif büyümenin etkisi işsizliği artıracaktır. Ekonominin dinamiklerinden olan birçok sektör uzun süre iş yapamaz duruma düşürecektir. Tüm dünya temel gıda maddelerini kendi temin etmek için büyük bir mücadelenin planlamasını yapmakla meşgul.

Bizim de yapmamız gerekenler daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere özellikle tarımda da bir bilim kurulunun oluşturulması, ekim planlamasının yapılması, üreticilere alım ve fiyat garantisinin verilmesi TMO'nun devreye girmesi gibi bir planlamaların yapılması gerektiğini belirtmiştim. Parasız kalabiliriz ama aç kalamayız.

Bizim iktidar ise bir bürokratın İstanbul da hazine arazisine yaptığı kaçak binayı savunmakla, CHP'ye saldırmakla, Diyanet başkanın açıkladı iki erkek arasındaki ilişkiyi gündeme getirmekle uğraş veriyor. İlçe başkanı da kendi çapında tarihi olayları çarpıtmaya çalışıyor.

Gerçek gündemi kapatma derdine düşmüş. Ekonomisi bozulmuş, esnafa dar gelirliye faizle para satmaya çalışıyor.

Yüksek işsizlik rakamlarının yaşandığı ülkemiz, bu virüsün etkisiyle milyonlarca kişi daha işsiz kalmış evine ekmek götürme derdine düşmüşken halkı kutuplaştırmak yandaşları yanında tutmak adına CHP'ye saldırıyorlar.

Ülkenin 80 yıllık birikimlerini yabancıya ve yandaşa satanlar, Merkez Bankasının yedek akçesini bitirenler, tulumbanın suyunu kurutanlar, ülkeyi borç batağına saplayanlar CHP'ye saldırıyor.

Dış politika da gel git yaşayanlar, ülkenin itibarını bitirenler,demokrasiyi doğrayanlar, hukuku çiğneyenler, ülkenin demografik yapısını bozanlar CHP'ye saldırıyor.

Ülkenin tarım ve hayvancılığını bitirenler, saman ithal edenler, CHP'ye saldırıyor.

Muhalefet belediye başkanlarını görevden alanlar, kendi belediye başkanlarının neden görevden alındığını söyleyemeyenler, ağzını açamayanlar CHP'ye saldırıyor.

"Demokrasi bizim için amaç değil araçtır" diyenler CHP'ye saldırıyor.

Tarikatlara cemaatlere ne istedilerse verenler CHP^ye saldırıyor.

AKP ilçe başkanı "Bunlar Türkiyenin anayasal rejimini tanımazlar. Tek rejimleri Yassıada rejimidir. O nedenle kendi zihniyetleri dışındaki her seçilmiş hükümeti rejim diye tanımlayarak demokrasiyi felç etmek isterler. Bütün tarihleri boyunca bunu yaptılar." diye bir paylaşımda bulunmuş. Bunu sanırım bir yerden kopyala yapıştır yapmış. Bilse bunu yazamaz. Bilmiyorsa en azından araştırması gerekir. Okumuyorsa en azından Mehmet Ali Birand'ın "Demirkırat Belgeseli'ni"izlesin. İhtilali kimin yaptığını araştırsın, öğrenmesinde fayda vardır. O ihtilalin radyo konuşmasını yapan, bugün ortakları olan MHP'nin kurucusu olduğunu bilsin. Hiç bir şey bilmiyorsa yaşadığı Ereğli tarihini araştırsın. CHP yaptıklarına baksın birde kendi partisinin Ereğli'ye yaptığına baksın. İvriz Köy Enstitüsü ve Sümerbank kuranla, hapishane yapanın farkına varsın.

'SEÇİMİ KAYBETTİK AMA DEMOKRASİ KAZANDI'

'Kendimi Millet Meclisinde bir muhalefet partisi başkanı olarak gördüğüm gün hayatımın vazifesini yerine getirmiş olacağım' Diyen Sayın İsmet İnönü'ye hayata savaşlara geçmiş ayağından asker botu Lozan'a giderken çıkarmış büyük bir devlet adamına Yassıada olaylarının sorumlusu gibi gösterme gayretinde olmanız bile büyük bir komutana yaptığınız saygısızlıktır.

Biz tarihimizle övünüyoruz. Biz bu ülkenin anayasasını yapan, laikliği, demokrasiyi, sosyal hukuk devlerini getiren partiyiz.

Anayasayı, demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Bu böyle biline.

Ülkenin gündemi işsizlik. Ülkenin gündemi ekonomik kriz. Ülkenin gündemi demokrasi krizi.
ülkenin gündemi tek adam rejimi. Ülkenin gündemi hukuk.

CHP saldırmakla gündemi değiştiremezsiniz.
CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI
VEYSEL GÖNÜLAL

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 55685

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik