Saadet Partisi rüzgara göre yön değiştirmedi

Saadet Partisi rüzgâra göre yön değiştirmedi

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam; “Saadet Partisi ve Millî Görüş Hareketi, hiçbir zaman rüzgara göre yön değiştirmemiş, temel ilke ve prensiplerinden hiçbir zaman taviz vermemiştir.

Saadet Partisi rüzgara göre yön değiştirmedi
2020-07-19 14:52:31
İzlenme : 519

Küresel egemenlere teslim olmamış, boyun eğmemiştir dedi.

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam Kıbrıs Barış Harekâtı ve Saadet Partisinin 20. Kuruluş yıldönümüyle ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Saydam, açıklamasında; Malûm olduğu üzere 20 Temmuz Saadet Partimizin kuruluş yıl dönümü tarihi olmakla birlikte aynı zamanda millî tarihimiz açısından önemli bir gündür de. Bu münasebetle partimizin kuruluş yıl dönümü bu tarihe denk getirilmiştir. Bilindiği gibi 20 Temmuz küresel emperyalizmin dayatmalarına, ambargolara, katliamlara, Türk milletini yok saymaya, sömürüye, işgale karşı direnişin; Kıbrıs Barış Harekatının yapıldığı tarih olup Kıbrıs Barış Harekâtı, Türk milletinin son 300 yılda (Millî Mücadele hâricinde) batılılara karşı kazandığı tek zaferdir. şeklinde konuştu.

SAVAŞ DEĞİL BARIŞ!

Saydam, açıklamasının devamında ise; Kıbrıstaki kardeşlerimize yönelik kanlı katliam girişimleri ve Megola İdea sevdasındaki Yunanistan ve Rumların Kıbrısı Rum ülkesi yapma çabaları 1974 yılına kadar devam etmiş ve Millî Selâmet Partisi iktidara gelerek, emperyalist ülkelerin her türlü tehdit, şantaj ve ambargosuna rağmen Barış Harekâtı emrini vermiş ve Millî Görüşün kararlılığı ve Mehmetçiğin fedakarlığı ile Kıbrıs Zaferi kazanılmıştır. Kıbrıs Barış Harekâtı aynı zamanda adaletin tesis edildiği yeni bir dünya düzeninin temellerinin atıldığı bir dönüm noktası olmuştur. Daha sonra 1997 yılında merhum Erbakan Hoca tarafından kurulan D-8lerde vücut bulacak ‘savaş değil, barış; çatışma değil diyalog; çifte standart değil, adâlet; üstünlük değil, eşitlik; sömürü değil, âdil düzen anlayışının temellerinin atıldığı bir tarih olmuştur. dedi.

ADALET VE GERÇEK HAK ANLAYIŞI!

Milli Nizam Partisindeki esas gayenin halen devam ettiğini vurgulayan Saydam; Bugün Saadet Partisi çatısı altında vücut bulan Millî Görüş Hareketinin ilk partisi olan Millî Nizam Partisi Program ve Tüzüğünün ilk maddelerinde Esas Gaye başlığı altında şunlar belirtilmiştir: Partimiz, milletimizin fıtratında mevcut olan yüksek ahlak ve faziletin, kuvveden fiile çıkarılmasını, inkişafını ve Cemiyetimize nizam, huzur, içtimai adâlet ve vatandaşlarımıza saadet ve selâmet getirmesini gaye edinmiştir. Partimiz, Milletimizin manevî kalkınma yanında, müspet ilimlerde ve teknikte taklitçilikten kurtulmuş, yapıcı, keşif ve icat edici gerçek bir ilmî inkişafa ve her sahada büyük şahsiyete erişmesini gaye edinmiştir. Partimiz, Milletimizin geçirdiği büyük tarihî tecrübeler ve kazandığı olgunluk sâyesinde, millî ve manevi değerlerimize halel getirmeden demokratik hukuk nizamı içerisinde manevî ve maddî kalkınma hareketlerinin basiretli ve isabetli bir sentezini yapacağını ve bu suretle beşeriyete ışık tutacak, refah ve saadet getirecek, yeniden dünyaya örnek üstün bir medeniyet kuracağını kabul eder. Bugün de aynı düşünce ve kanaatlerle hareket edilmekte olup, partimizin bayrağında bulunan beş yıldız, kabul ettiğimiz beş temel unsuru simgelemektedir. Amblemimizdeki yıldızlardan soldaki hilale yakın küçük yıldız, sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve barışı; sağdaki küçük yıldız insan hakları ve hürriyetleri; soldaki ortanca yıldız adalet ve gerçek hak anlayışını; sağdaki ortanca yıldız refah ve kalkınmayı; büyük yıldız ise saygınlık, itibar ve şerefi temsil ediyor. şeklinde konuştu.

TEMEL İLKE VE PRENSİPLERİMİZDEN HİÇBİR ZAMAN TAVİZ VERMEDİK!

Saydam açıklamasının son bölümünde ise; Bugün aynı amaç, fikir ve görüşlerle; aynı azim ve kararlıkla Saadet Partisinin kuruluş yıl dönümünü ve Kıbrıs Barış Harekatımızın yıl dönümlerini kutluyoruz. Saadet Partisi ve Millî Görüş Hareketi, hiçbir zaman rüzgâra göre yön değiştirmemiş, temel ilke ve prensiplerinden hiçbir zaman taviz vermemiştir. Küresel egemenlere teslim olmamış, boyun eğmemiştir. Hangi şart altında olursa olsun, yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya kurma kararlılığından vazgeçmemiştir. Millî Görüş partileri ne zaman milletimiz teveccüh edip kendisini iktidara getirse hep bu milletin iyiliğine, güzelliğine, faydasına, kalkınmasına, hayrına yönelik icraatlar ortaya koymuştur. Bundan sonra da aynı hayırlı hizmetleri yapacak azim ve kararlığa, inanç ve ruha, program, proje ve ekibe sahiptir dedi.Merhaba Gazetesi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 93110

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik