Özgüven’den 19 Eylül Şehit ve Gaziler Günü mesajı

Özgüven'den 19 Eylül Şehit ve Gaziler Günü mesajı

E.Belediye E. Başkanlarından Özkan Özgüven, Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Özgüven’den 19 Eylül Şehit ve Gaziler Günü mesajı
2020-09-18 20:24:08
İzlenme : 433

ÖZGÜVEN, mesajında şunları kaydetti:
''Vatanını canından aziz bilen, bağımsızlığımızın korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir milletin evlatları olarak,

Gaziler Günü'nde büyük bir kıvanç yaşıyoruz.

Gazilerimizin ve şehitlerimizin ailelerinin gururuna ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyoruz.
Bin yıldır barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşadığımız bu cennet vatan bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin, tüm kahramanlarımızın emanetidir.
Onların büyük özverileri sayesinde bugün geleceğe güvenle bakıyor, uygar dünyadaki konumumuzu daha ileriye taşımak için el birliğiyle çalışıyoruz.
Şehitlerimiz ve gazilerimiz kahramanlığın, cesaretin ve fedakarlığın sembolleri olarak milletimize malolmuştur.

Onlar milletimizin ortak hatırasına emanet edilmiş aziz varlıklarımızdır.
Esasen Sakarya Zaferi'nin ardından Meclisimizin Mustafa Kemal Atatürk'e Gazi unvanı ve Mareşal Rütbesini vermesi, onların milletimizin gönlündeki özel yerini ve saygınlığını en güzel şekilde anlatmaktadır.
Şehit ve gazilerimizin emaneti vatanımıza aynı şuur ve kararlılıkla sahip çıkacağımızı bu vesileyle bir kez daha vurgulamak istiyorum.
Gazilerimizin, taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, hak ettikleri imkan ve şartlara kavuşturulmaları konusunda milletimizin de devletimizin de gereken duyarlılığı göstermeye devam edeceğine inancım tamdır.
Atatürk'e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi Verilmesinin Yıl Dönümü ve Gaziler Günü'nde, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.''

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 18884

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik