“ÖZEL HASTANE’DE KAMU ZARARINI ORTADAN KALDIRDIK”

“ÖZEL HASTANE’DE KAMU ZARARINI ORTADAN KALDIRDIK”

“EREĞLİ’NİN PROJESİNİN ANKARA’YA GİTMESİNİ BİR EL ENGELLEDİ”

“ÖZEL HASTANE’DE KAMU ZARARINI ORTADAN KALDIRDIK”
2020-07-01 20:01:44
İzlenme : 861

Başkan Oprukçu açıklamalarıyla Meclis Toplantısına damga vurdu

Ereğli Belediye Meclisi Temmuz Ayı Meclis Toplantısını gerçekleştirdi. COVİD-19 salgını nedeniyle ara verilmişti, böylece normalleşme süreci ile birlikte ilk olağan meclis toplantısı gerçekleştirilmiş oldu

Alınan yoklamanın ardından toplantıyı açan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu öncelikle Ereğlideki Kiraz üreticilerinin sorunlarını dile getirerek Kooperatiflere, Odalara, Birliklere ve Sivil Toplum Örgütlerine seslendi, Ereğli Belediyesi olarak atılacak her adımda çiftçisinin, işçisinin, hemşerilerinin yanında olduklarını belirterek işbirliği yapmaya davet etti

EREĞLİNİN PROJESİNİN ANKARAYA GİTMESİNİ BİR EL ENGELLEDİ

Üretim noktasında hazırladıkları projeye değinen Başkan Oprukçu: 100 kişinin istihdam edileceği, yine 100 kişinin eğitim alacağı ve çiftçilerimizin ürettikleri mahsulün bir fazla değer kazanacağı 3,5 Milyon Liralık meyve ve sebze kurutma tesisi projemizin araştırmalarım neticesinde Ankaraya ulaşmadığı ve dün son gün olduğu bilgisini aldım. Ereğlinin projesinin Ankaraya gitmesini bir el engelledi. Hani Ereğlinin projesi seçilen 3 projeden biriydi fakat son gün öğreniyorum ki Ereğli'nin projesi Ankarada yok. Bize bir kar yağarsa Ereğliye her gün kar yağar. Kiraz üreticisinin başına gelen kar yağmasından farklı değil. Ereğli'ye Temmuz Ayında kar yağmasının önüne geçmemiz lazım. Ereğli Belediye Meclisi, Ereğlililik şuuru çerçevesinde, birlikte hareket etme kabiliyeti ve iradesini ortaya koyabilmelidir. Bunu oluşacak komisyonlarda görmek istiyorum. Gün birlik günüdür, gün Ereğlinin mukadderatının engellenmesinin önüne geçme günüdür dedi.

ÖZEL HASTANEDE KAMU ZARARINI ORTADAN KALDIRDIK

Özel Hastane hakkında da bilgiler veren Oprukçu: Eski Belediye Başkanımız Özel Hastane konusunda yazdırmaya başlamış, sosyal medyada da öyle paylaşılmış öncelikle hayırlı olsun. Bir ihbar mektubu üzerine yaptığımız incelemede hastane yapılacak arsanın Gayrimenkul Değer Şirketi tarafından yapılan 6,5 Milyonluk değer tespiti varken, hali hazırdaki Kıymet Takdir Komisyonuna bir tespit yaptırılmış. O komisyonda 5,3 Milyonluk bir değer tespit edilmiş. Ancak o zamanki idare bu değer tespitini beğenmemiş ve takdir komisyonunu değiştirmiş, 3.1 Milyon olarak yazdırılmış ve arsa 3,5 Milyona satılmış. Ayın 1inde ihalesi var, ihaleye katılan olmamış, 15 gün sonra pazarlığa bırakılmış ona da katılan olmamış. 1 hafta sonra yani ihale hükümsüz kaldıktan sonra satış yapılmış, 3,5 Milyon Liraya. Araştırıyorum arsa çok daha fazla edecek durumda, ortada bir kamu zararı var. Bunun üzerine Encümen üyelerimizin de uygun gördüğü 2,4 Milyonluk ek protokol yapmak suretiyle kamu zararını ortadan kaldırdık ve ondan sonra yer teslimi yapıldı. Disiplin cezası alan kardeşlerim oldu, gönül isterdi ki olmasaydı. Ama hiç kimsenin memuriyetinden olmasına sebep olacak bir ceza verilmesinin; vebalse benim vebalim, nihayetinde Ereğlinin çocukları diyerek önüne geçtim dedi.

ADALET HERKESE LAZIM

Başkan Oprukçu şu ifadelerle sözlerini noktaladı: Bir başka şey daha ifade edeyim yapılmış sözleşmeye aynı yazı ve tarihle içine bir madde hüviyetinde bir cümle ilave edilmek suretiyle görev kötüye kullanılmış. Bilgilerinize sunuyorum, devlet adaletle yönetilmeli, adalet herkes için lazım. Sadece Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanı için değil. Cumhur İttifakı saflarına geçişimizin 5. gününde Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Gıda İhtisas Organize Sanayi ve Endüstri Bölgesi ile ilgili görüş yazısının olumsuz olarak geldiğini daha önce söylemiştim. Konya Büyükşehir Belediyesi biraz tebessüm etsin. Ereğliye bizim hizmet mükellefiyetimiz hatta mecburiyetimiz var bizim olduğu kadar Konya Büyükşehir Belediyesinin de var.

Açıklamalarının ardından Başkan Oprukçu Meclis Toplantısına Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Zeki Üstündağ Beyin vekalet edeceğini belirterek toplantıdan ayrıldı. Temmuz Ayı Meclis Toplantısı gündem maddeleri görüşülerek son buldu.

“ÖZEL HASTANE’DE KAMU ZARARINI ORTADAN KALDIRDIK”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 41750

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik