On Beş Günün Şifresi

On Beş Günün Şifresi

Geçen haftaki yazımda siyasi partilerimizin Ereğli Belediye Başkan adaylarını 27 Ağustos günü Ergüncel haber olarak açıklayacağımızın iddiasında bulunmuştuk ve iddiamızın arkasındayız.

On Beş Günün Şifresi

Merhum Ekrem Hortu

2008-08-23 00:00:00
İzlenme : 38448

Sevgili okurlar bizim yayın politikamız tamamen özgür bağımsızdır. Hiç bir siyasi ayrım yapmadan yayınımız objektif olarak sürdürmekteyiz. Ergüncel haber sitesi olarak tek hedefimiz Ereğli’mizin menfaatlerini savunmak, en güzel şekilde Ereğli’mizi tanıtmaktır. Dün başka, bu gün başka yayın politikası bize uymaz. Gerektiğinde Ereğli’mizin menfaati için eleştirilerde bulunuruz. Ereğli’ye yapılan hizmeti de takdir ederiz. Körü körüne hiçbir güce bağlanmayız.

 

Gelelim on beş günün şifresine:

Ak Parti ile başlayalım.2004 yerel seçimlerinde birçok aday adayı var idi. Bunların içerisinden Sayın Ahmet Özdoğan Ak Partinin Belediye Başkanı adayı oldu. Seçimde Ak Parti’nin aldığı oy 12 bin 812 oy ile Sayın Özdoğan Belediye Başkanı seçildi. Ak Parti son 2007 de yapılan milletvekilliği seçimlerinde merkezde 19 bine yakın oy aldı.

 

Şimdi soruyorum. Hiçbir aday adayını asla ve asla küçümsemiyorum. Sizce bu oy oranını hangi aday adayı yükseltir. Veya düşürür.

 

1-Sayın Ahmet Özdoğan, Sayın Salih İşeri, Sayın Yaşar Yaman, Sayın Yılmaz Altunsoy, Sayın Cemil Dönmez sevgili okurlar yorumlarınızı bekliyorum. Buyurun. Sizce Ak partinin adayı kim olur?

 

2-Gelelim CHP’ye: Bildiğiniz gibi 2004 Mart yerel seçimlerde Sayın Kenan Akpınar CHP’nin Belediye Başkanı adayı idi. CHP’nin aldığı oy oranı ise 11 bin 783 son milletvekilliği seçimlerinde ise merkezden aldığı oy ise 9 bin civarında. Düşüş 4 bin oy civarındadır. Şimdi size soruyorum?

Sayın Kenan Akpınar, Sayın Tunay İnce, Sayın Nedim Güldalı, Sayın Mehmet Topbaş, Sayın Osman Saçlı. Evet, sevgili okurlar. Kararı sizler verin. CHP’nin adayı sizce kim olur? Sizce CHP’nin oyunu hangi aday yükseltir. Kararı siz verin.

                                     

3-Gelelim MHP’ye. 2004 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı olan aynı zaman da MHP’nin adayı olan Sayın Aydın Selay ise aldığı oy daha doğrusu MHP’nin aldığı oy 8 bin 382 dir. Milletvekilliği seçimlerinde MHP’nin merkezden aldığı oy 14 bin civarındadır. Şimdi sizlere diğer parti adayları için sorduğum soruyu sizlere tekrar soruyorum.

Sayın Hüseyin Obrukçu, Sayın Aydın Selay, Sayın  Fatih Atalay, Sayın Yusuf Kılıç, Sayın Ekrem Özdemir, Sayın Mehmet Yanaroğlu sizce MHP’nin adayı kim olur? Yorumu size bırakıyorum.

Evet, sevgili okurlar on beş günü bekleyecek misiniz?

Eğer ülkemizde olağan üstü şartlar olmaz ise gökten Ereğli’mize beyaz atlı prens inmez ise, Türk Siyaseti hiç belli olmaz hepimizi ters yüz etmez ise, Ali Cengiz oyunları baskın gelmez ise, kısacası Ak Parti MHP, CHP. Siz Ereğlili hemşerilerime belediye başkanınız hangi aday adayımız olsun diye sorarlarsa on beş günü beklemeye gerek var mı?

Bakın ben şahsi fikrimi açıklıyorum. Ak Parti Sayın Ahmet Özdoğan, Sayın Salih İşeri

CHP Sayın Kenan Akpınar, Sayın Tunay İnce, MHP Sayın Hüseyin Obrukçu, Sayın Aydın Selay, Evet bu tamamen benim şahsi görüşümdür.

 

Sürpriz aday çıkarsa tek Ak Parti’den çıkar. On beş günün bir anlamı kalmadı. Halen aday arayışı içerisinde okurlar var ise buna da saygı duyarım. Sözümüzü ne ile bağlayalım. Bütün güzellikler Ereğli’miz için olsun. Kardeşlik bağımız ebedi olsun. Yaratılanı severiz. Yaratandan ötürü.

Ergüncel’i takip edin. Eş ve dostlarınıza tavsiye edin. Çünkü Ergüncel Ereğli’nin sesidir. .

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 86669

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR