ÖLÜLERDEN ÖZÜR DİLEYEMEZSİNİZ

ÖLÜLERDEN ÖZÜR DİLEYEMEZSİNİZ

Korona virüsü tüm dünya da etkisini giderek artırıyor. Ülke olarak bu virüsten kurtulmanın yolu tüm dünya da olduğu gibi 21 gün sokağa çıkma yasağı ilan etmek. Bu zaman diliminde enfekte olan hastaları tespit edip tedavi altına almaktan geçiyor.

ÖLÜLERDEN ÖZÜR DİLEYEMEZSİNİZ
2020-03-26 11:09:06
İzlenme : 1446

Hindistan 10 vatandaşını kaybedince 1,3 milyar nüfusunu sokağa çıkma yasağı alan etti.
Ülkemizde ilk vaka 11 Mart günü açıklanmıştı. Ülkemizde 25 Mart ta sağlık bakanın ifade ettiği tespit edilen hasta2bin 433, hayatını kaybeden hasta sayısı 59. 15 gün süre içinde hasta sayısının 1 kişiden, 2bin433e çıkması çok ciddiye alınması gerektiğini göstermektedir.
Virüsün yayılması devam ettiği sürece işyerleri kapalı kalmaya devam edecektir. Kapatılan işyerleri günlük çalışıp günlük tüketen insanların çok çalıştığı iş kollarıdır. İşten çıkarılmalar çok hızla devam etmektedir. Virüsün neden olduğu durumun uzun sürmesi insanları yaşanamaz bir duruma getirecektir. Virüs dolayısıyla psikolojisi bozulan toplumun birde ekonomik olarak çıkmaza sürüklenmesi toplumda derin yaralar açacaktır.
Bilim kurulunun karar vermesi kararını açıkça halka bildirmesi tarihi bir sorumluluktur. Sorumluluğunuz büyüktür. Verdiğini kararla siyasilere değil, insanlığa karşı sorumlu olduğunuzu belirtmek istiyorum.
Bir kez daha tarım konusunu hatırlatmak istiyorum. Tarım alanlarına ürünlerin ekimi başlamıştır. Önümüzdeki zaman sürecinde toplumun yeteri kadar beslenme kaynaklarına ihtiyacı olduğunu bunun için önlemelerin şimdiden alındığını görmek istiyorum. Temel gıda ürünlerin ekilmesi, teşvik edilmesi devletin birinci meselesi olduğunu hatırlatmayı bir görev biliyorum.
Tarihi sorumluluk taşımaktasınız. Evde kalın demekle problemler çözülmüyor. Bu insanların elektrik, su, gıda, kira, gibi sorunları çözüme kavuşturulmalıdır. Belediyelerle birlikte işbirliği yapmak, devlet olmanın gereğidir. Aldığınız önlemlerin inşaat kredisi, havayollarında yapılan vergi düşürülmesi halka yansıması yoktur. Gerçek sorunlara çözüm bulmak zorunluluğunuz olduğunuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.
Sarayda, izole bir şekilde yaşarken, toplumun gerçeklerini görmek mümkün değildir.
Yaşananları TARİH yargılayacaktır. Tarihe not düşüyorum.

Geç kaldığınızda ölülerden özür dileyemezsiniz
CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI VEYSEL GÖNÜLAL.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 16779

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik