Öğrenciler yaz tatilini Genç KOMEK’lerde dolu dolu geçirecek

Öğrenciler yaz tatilini Genç KOMEK'lerde dolu dolu geçirecek

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu, Konya ve Türkiye genelinden 60 bin, Balkanlarda da 1.000 öğrencinin katılımıyla çevrimiçi ve yüz yüze eğitimlere başladı

Öğrenciler yaz tatilini Genç KOMEK’lerde dolu dolu geçirecek
2021-07-05 17:32:12
İzlenme : 475

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu, 7-14 yaş aralığındaki 60 binin üzerinde öğrencinin katılımıyla çevrimiçi ve yüz yüze eğitimlere başladı.

Her yıl on binlerce öğrencinin yaz tatilini verimli geçirmesi için eğitimler veren Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulunda bu yıl çevrim içi eğitimlerde Konyadan, Türkiye genelinden ve dünyanın farklı ülkelerinden öğrenciler misafir ediliyor.

7-14 yaş aralığındaki öğrencilerin yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanan Yaz Okuluna bu dönem de çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Konya dışından toplam 4 bin 150 kaydın alındığı Genç KOMEK Yaz Okulunda Konyadan sonra en çok kayıt alınan iller arasında; Ankara (651), İstanbul (536), Antalya (280), İzmir (199), Karaman (191), Aksaray (169), Bursa (161), Adana (138), Kayseri (109) ve Mersin (106) bulunuyor.

Çevrimiçi eğitimlerde kız ve erkek 60 bin çocuğa ayrı sınıflarda toplamda 3 bin öğretmen ile Kuran-ı Kerim, Değerler Eğitimi ve eğitici dersler verilirken; dünyanın her yerinden öğrencilere de Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak çevrimdışı eğitimler verilecek.

PEKÇOK EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ ETKİNLİK

Genç KOMEK Yaz Okulu, bu yaz çevrim içi eğitimlerin yanında öğrencilere pandemi kuralları doğrultusunda yüzme, kamp, piknik ve atölye çalışmaları ile yüz yüze etkinlik ve aktiviteler de düzenleyecek. Yaz Okulunda; Hayalini Resmet, Ahşap Oyuncak Boyama, El Sanatları, Verimli Ders Çalışma, Drama Kulübü, Dönüştür At-Ma, Temel Matematik Kulübü, Ahşap Oyuncak Boyama, Karikatür, Resim, Robotik Yazılım ve Kodlama, Verimli Ders Çalışma Yöntemleri, Çocuk Korosu ve İngilizce Konuşma Kulübü gibi yüz yüze etkileşimin olacağı atölye grupları oluşturulacak.

GENÇ KOMEK İHTİSAS

Genç KOMEK Yaz Okulunda; Kuran-ı Kerimi Düzgün ve Güzel Okuma, Arduino, Sketchup ile Modelleme, Yazarlık Becerileri, Dijital Resim, Resim, İhtisas Müzik Bağlama ve İhtisas Müzik Gitar gibi ihtisas kurslarına kayıt olan öğrencilere seçtikleri branşlarda seviye belirleme sınavı yapılırken sonuçlarına göre yerleştirme yapılarak derslere devam ediliyor. Yaz Okulunu başarıyla bitiren ihtisas grubu öğrencileri, isterlerse güz döneminde de kayıtlarını yenileyerek eğitime devam etme imkanı bulacak.

ÖĞRETMEN BİLGİLENDİRME EĞİTİMLERİ

Genç KOMEK Yaz Okulunda görev alan her yaş grubu için hazırlanan birbirinden farklı derslerde görev alacak öğretmenlere Genç KOMEKin işleyişi ve müfredatlarıyla ilgili eğitimler verildi. Eğitimlerde Konya dışından katılan ve KOMEKle ilk defa tanışacak olan öğretmenlere KOMEKin tanıtımı yapılırken uzaktan eğitim merkezi görevlileri tarafından tüm bilgiler detaylarıyla anlatıldı.

ÖĞRENCİ PANELİ İŞLEYİŞİ

Her yaş grubuna özel hazırlanan müfredatların dijital ortama uygun olarak öğrenci paneline yüklendiği Genç KOMEK Yaz Okulunda her öğrenci ders kitaplarına panelden ulaşarak eğitim içeriklerini takip edebilecek. Öğrenciler panelden; devamsızlık süresine, derslerinin gün-saat-süre bilgisine, eğitimlere nasıl katılım sağlayacağı hakkındaki bilgilere, ödüller için puanlama tablosuna, güncel duyurulara, destek videolarına, ders dışı faaliyet ve etkinliklere ulaşabiliyor. Aynı zamanda panel üzerinde bulunan eğitim sistemi destek numarasından da mesai saatleri içerisinde her türlü sorun ve sorular için bilgi alınabiliyor.

ÖĞRENCİLERİ SÜPRİZ HEDİYELER BEKLİYOR

Genç KOMEK Yaz Okulunda öğrenciler, ezberledikleri sure, dua, hadis, adab-ı muaşeret kuralları ve eğitici derslerde kazandıkları puanlarla sürpriz hediyeler kazanma fırsatı da bulacak. Ödüller, her öğrencinin kendi yaş grubu içinde puanlaması yapılarak belirlenecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 25024

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik