MİLLETVEKİLİ GÜLAY SAMANCI’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MİLLETVEKİLİ GÜLAY SAMANCI’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ ve ADALET KOMİSYONU SÖZCÜSÜ SN. GÜLAY SAMANCI’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MİLLETVEKİLİ GÜLAY SAMANCI’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
2020-11-23 18:28:12
İzlenme : 365

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, geleceğimizin mimarı, fedakârlığın ve sevginin timsali öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz başta olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Cenab-ı Allahtan rahmet ve mağfiret diliyorum.

Öğretmenlik mesleği sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak değil, bilgi yanında tecrübe ve irfanla çocuklarımızı geleceğe hazırlama mesleğidir.

Öğrencilerine rol model olan öğretmenlerimiz öğrencilerinin kişiliğini, hayata ve insana bakış açısını da şekillendirmektedir; dolayısıyla çocuklarımızın ve gençlerimizin dinamik, açık fikirli, üretken, aynı zamanda da sorumlu fertler olarak yetiştirilmesinde eğitimcilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Gelecekteki hedeflerimize bizleri taşıyacak olan en yegâne gücümüz, tarihini öğrenmiş, medeniyet değerlerini özümsemiş, dinamik, fikirlerini beyan etmekten çekinmeyen, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesillerdir. Bu yönüyle öğretmenlerimiz, üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa etmektedir.

Bizler de öğretmenlerimizi her açıdan güçlendirmeye, onlara huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya, özlük haklarında iyileştirmeler yapmaya, huzur ve refah içinde yaşamalarına büyük önem veriyoruz. . Bu nedenledir ki, AK Parti iktidarlarında bütçede en büyük pay her zaman Eğitime ayrılmıştır. Bütçe payına paralel olarak derslik ve öğretmen sayısı Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanların iki katından fazlasına ulaşmıştır. Tüm bunlar AK Partinin geleceğe, eğitime vermiş olduğu önemin en belirgin göstergesidir.

Geçmişte eğitim adı altında ülkemizi ve geleceğimizi karartmaya yönelik çalışmalar bertaraf edilmiş, artık ülkemizin önü aydınlanmıştır.

Geleceğin büyük Türkiyesinin inşasında rol alacak yavrularımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir. Böylece geleceğimiz; memleketi, milleti ve millî iradeyi sahiplenecek gençlerle her zamankinden daha aydınlık olacaktır.

Öğretmenlerimizin de bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak, üstün bir vazife şuuruyla sevgiyi temel alarak, ülkemizin yararını gözeterek görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerine inanıyorum.

Bu düşüncelerle, yurt içinde ve yurt dışında görev yapan tüm öğretmenlerimize emekleri, fedakârlıkları için teşekkürlerimi sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 22764

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik