“KRİZ YOK TARİHİN EN YÜKSEK KONUT ALIMINI YAPTIK.

“KRİZ YOK TARİHİN EN YÜKSEK KONUT ALIMINI YAPTIK.

SIFIR ARAÇ ALIMI İÇİN 3 AY 6 AY SONRASINA VATANDAŞA GÜN VERİLİYOR”

“KRİZ YOK TARİHİN EN YÜKSEK KONUT ALIMINI YAPTIK.
2020-11-28 20:29:00
İzlenme : 681

AKPMKYK Üyesi veKonyaMilletvekiliAhmet Sorgun, Kanal 42 Televizyonunda yayınlanan Sümen Altı programının konuğu oldu.

Sorgun, gazeteciler M. Enes Turbil, Emre Özgül ve Bekir Akkaşın sorularını yanıtladı, ekonomik gidat ve işsizlik ile ilgili tartışma yaratacak söylemlerde bulundu.

5 yıldır mecliste olduğunu, bu süreçte muhalefetin sürekli öldük bittik dediğini söyleyen Sorgun, 6 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum, 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi geçirdik. Demokraside ölçü ne? Ölçü, halkın verdiği destek. Bütün bu seçimlerde AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan en önde çıkmıştır. Belki en çok tartışılan yerel seçimlerde bile açık ara AK Parti aldığı oya göre önde olmuştur. Halkımızın güveni devam ediyor. Bugün yapılan anketler de bunu gösteriyor dedi.

KRİZ YOK TARİHİN EN YÜKSEK KONUT ALIMINI YAPTIK. SIFIR ARAÇ ALIMI İÇİN 3 AY 6 AY SONRASINA VATANDAŞA GÜN VERİLİYOR

AKPli Sorgun ekonomiyle ilgili olarak ise şunları dile getirdi:

Ekonomide problem yok diyemeyiz. Hayat, dinamik ve devam ediyor. Alıyoruz, satıyoruz. Dünyanın en güçlü görünen ülkelerinin, ABDnin ekonomisi ne duruma geldi salgın sürecinde? Avrupa, ne duruma geldi? Avrupa ülkeleri, birçok şeyi üretemez hale geldi. Devlet, salgında 600-700 milyara yakın desteklemede bulundu. Bu süreçten olumsuz etkilenmedik demek, kafamıza kuma gömmek olur ama Türkiyede bir kriz yok.

Biz, şunu biliriz; Sayın Cumhurbaşkanımızın iki özelliği benim için çok önemli. Cumhurbaşkanımız, Allahtan başka kimseden korkmaz. Bir de bir konuda sonuna kadar çalışır. Sonra da tevekkül eder. Ekonomik alanda da bu böyle. Herkesi değerlendirmeye çalışır. Sonuçta bir karar verir ve yoluna devam eder. Farklı cephelerde mücadele veriyoruz, bu neyle olur? Ekonomi ile olur. Kriz varsa biz pandemi sürecinde insanlara nasıl destek verdik? Tarihin en yüksek konut alımını yaptık. Sıfır araç alımı için 3 ay 6 ay sonrasına vatandaşa gün veriliyor.

MESELE İŞ BEĞENMEMEZLİK

Sorgun, işsizlik ile ilgili kendisine yöneltilen bir soruyu da yanıtladı. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlunun Mesele işsizlik değil, iş beğenmemezliktir söylemlerine destek veren Sorgun, şunları kaydetti:

Çocukluğumuzu bir kenara bırakalım. 50 yıldır cemiyetin içindeyiz. Konyada sanayiye gidiyorum. Sanayici ‘Eğer Suriyeliler olmazsa sanayi bitti diyor. Ağır iş kollarında çalışanların çoğu nereli? Suriyeliler. Köylere gidiyoruz, ‘Afganlılar olmazsa, köylerde çoban yok diyorlar. Bize ‘yandım, bittim, işsizim, açım diye gelenler oluyor. Bir işadamını arıyorum. ‘Birisini göndereceğim diyorum, hemen gönder diyorlar. Bize iş için gelenler sonra ‘belediye olmaz mı, hastane olmaz mı diyor Bu iş beğenmeme. Bizim zihniyet olarak bir değişim yaşamamız gerekiyor. ‘Ben asla tulum giyemem diyorlar. Ne yapacaksınız? ‘08.00-17.00 çalışacağım, Cumartesi-Pazar tatil olacak, önümde internet açık olacak anlayışı var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok.

“KRİZ YOK TARİHİN EN YÜKSEK KONUT ALIMINI YAPTIK.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 12841

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik