KOSKİ 10 yıllık sayaçları bedelsiz değiştiriyor

KOSKİ 10 yıllık sayaçları bedelsiz değiştiriyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 10 yılını doldurmuş su sayaçlarını bedelsiz olarak değiştirmeye başladı. Önümüzdeki 5 ay içerisinde toplam 84 bin abonenin sayacı yenilenecek.

KOSKİ 10 yıllık sayaçları bedelsiz değiştiriyor
2021-06-21 13:58:09
İzlenme : 383

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, sayaçlardaki ölçüm hassasiyetinde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçebilmek için 10 yıllık kullanım ömrünü tamamlayan su sayaçlarının değiştirilmesi işlemlerine başladı.

Konuyla ilgili olarak kamuoyuna açıklama yapan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, şu ifadelere yer verdi: 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa göre, su sayaçlarının ekonomik kullanım ömrü 10 yıl olarak belirlenmiş olup belirlenen bu sürenin sonunda değişimlerinin yapılması zorunlu tutulmuştur. Bu kapsamda, söz konusu sayaçların değişim işlemleri gerek aboneler, gerekse kurum açısından önem arz etmektedir. Kurumumuzca yapılacak bu yenileme işlemleriyle birlikte, sayaçların ölçüm hassasiyetinde yaşanması muhtemel sıkıntıların önüne geçilirken daha sağlıklı ve verimli bir içme suyu hizmeti sunulması da sağlanmış olacaktır. Genel Müdürlüğümüz, abonelerimize katkı sağlamak amacıyla, bu sebep ile yapılan sayaç değişim işlemlerini bedelsiz olarak gerçekleştirmektedir.

Günlük ortalama 650 adet sayaç değiştiren KOSKİ Genel Müdürlüğü, önümüzdeki 5 ay içerisinde 84 bin abonenin sayacını yenileyecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 73791

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR