Koray Aydın Ereğli de Sert Konuştu

Koray Aydın Ereğli de Sert Konuştu

Aydın, 31 Mart yerel seçimlerinden Mİllet İttifakı’nın zaferle ayrıldığını belirterek, Son mahalli seçimlerde AK Parti’nin gücü ciddi anlamda kırıldı. Seçimlerden sonra AK Parti’nin bir ayağı koptu ve şimdi artık topal bir ördek gibi ifadelerini kullandı.

Koray Aydın Ereğli de Sert Konuştu
2019-11-03 17:56:44

Programda konuşan İlçe Başkanı Amil Acar, Bizleri kırmayarak gelen Sayın Koray Aydın Beye teşekkür ediyorum.
Ereğlimiz muhalefet oylarının yüksek olduğu bir bölgedir.
Ereğli en yüksek ikinci oy alan ilçedir, cesur insanların kurduğu partimiz yoluna sağlam adımlar ile devam etmektedir.
Partimizin güçlenmesi adına üye kayıtlarımız devam etmektedir, iktidar yürüyüşünde bizlere ortak olan yol yürüyen dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı
İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Ereğlide partililerle bir araya geldi.
Ereğli Nil Düğün Salonunda gerçekleşen toplantıya İYİ Koray Aydını beraberinde, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, Ereğli İlçe Başkanı Amil Acar, CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal ve KURUCU ilçe Başkanı Münüf İzbudak, Remzi Yücel, STK, temsilcileri, İlçe yönetimi vatandaşlar ve partililer katıldı.
Düğü Salonunun kapısında kurban kesilerek karşılanan Koray Aydın ve beraberindeki İYİ Parti heyeti, salona alkışlar eşliğinde girdiler.
İYİ Parti İl Başkanı Gökhan Tozoğlu ise, İYİ Partinin, ülkenin kötü gidişatına dur demek için yoğun bir mücadele sarf ettiğini belirterek, mücadelelerinde kendilerine destek olan ilçe teşkilatlarına ve bağlı kolların teşekkür etti.
Tozoğlunun ardından kürsüye gelen İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, konuşmasında iktidara yüklendi ve Konya bölgesinin 17 yılda hiç büyüme kaydedemediğini söyledi. Konyanın büyüme oranının, Türkiye ortalamasının altında kaldığına da dikkat çeken Yokuş, Hemen yanıbaşımızdaki Eskişehir yüzde 30 büyümüş, diğer kentler buna yakın oranlarda büyümüş. Ancak Konya, yüzde 18 büyüme ile Türkiye ortalamasının altına kalmış. Diyorlar ki Konya büyüyor, gelişiyor. Büyüyen, gelişen bir kent göç verir mi? Konya, Türkiyede, göç veren kentler arasında dedi.
KOP Projesinin uygulama alanını da eleştiren Fahrettin Yokuş, KOP Projesi, Konya Kapalı Havzasını kapsayan bir proje idi. Ancak, Konya Kapalı havzasında yer alan Niğde Karaman ve Aksaray, bu projeden faydalanamadı. Yie aynı şekilde, Konyanın birçok ilçesi bu projeden yararlanamadı. Geçtiğimiz yıl, Yozgat, Kırşehir ve Nevşehir illerini de KOP kapsamına alarak, müjde diye haber verdiler. Sanki Konya çok faydalandı,çok getirisi oldu da, oralara müjde verildi. KOP Gelince sulama konusunda avantajlarımız olacak derken, ilçeler olarak sulama noktasında faydalanamadığımız gibi, elimizdeki göllerimiz de kurudu. Yeraltı kaynaklarımız kurudu, Karapınar çöküyor dedi.
Konuşmaların ardından mikrofonu alanİYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Türkiyenin büyük bir ekonomik krizle boğuştuğunu söyledi ve bu krizin, Cumhuriyet Tarihinin en büyük krizlerinden birisi olduğuna dikkat çekti. Koray Aydın, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: Türkiye, şu anda Cumhuriyet tarihinin e büyük ekonomik krizlerinden birini yaşıyor. Ama bunu, hazineyi aile arasında bölüşenler bilmiyor, bu krizi halk yaşıyor, halk hissediyor. Türkiyenin son 17 yılda maruz kaldığı başarısız ekonomi politikalarının, başarısız iç ve dış politikaların siyasi sorumlusu hükümettir. Halkımızın, son 17 yılda çok canı yandı.
Bunların hepsinin sorumlusu ebette ki hükümettir Ancak bu duruma dur demek için, tüm Türkiyenin, İYİ Parti güneşi altında toplanacağına inanıyoruzdedi.
İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın partisinin Ereğli İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen üye katılım ve mahalle başkanları programında yaptığı konuşmasında şunları söyledi.
Aydın, AKPnin Meclis'teki gücünün zayıfladığını söyleyerek, Bugün TBMMde çoğunluğu sağlayamamış bir AK Parti iktidarı var. Bu yüzden şimdilik küçük ortağı ile birlikte ayakta kalmaya çalışıyor. Yarın neler olabileceğini kestiremiyoruz. Ama şundan eminiz ki bugün Türk siyasetinde bütün dengeler alt üst oldu.İyi Parti Türkiye siyasetinin denklemini değiştiren anahtar bir parti. 31 Martta Millet İttifakı büyük bir zafer kazandı. Bu seçimlerde AK Partinin gücü ciddi anlamda kırıldı. Seçimlerden sonra AK Partinin bir ayağı koptu ve şimdi artık topal bir ördek gibi dedi.
MİLLET İTTİFAKI OLARAK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ
AKP ile aralarında bir yakınlaşma olduğu iddialarını da yalanlayan Aydın, İYİ Parti olarak konumumuzu muhafaza ediyouz.
Şu anda arayış içerisinde olan AK Parti.
Bizim bir arayışımız yok.
Biz Millet İttifakı olarak yolumuza devam ediyoruz şeklinde konuştu.

Koray Aydın Ereğli de Sert Konuştu
Koray Aydın Ereğli de Sert Konuştu

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 16823

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Türkiye’nin finansal teknoloji girişimlerine darbe vurdular
Türkiye’nin finansal teknoloji girişimlerine darbe vurdular
SÜ ve Tarım Müdürlüğü’nden tarımsal eğitim işbirliği
SÜ ve Tarım Müdürlüğü’nden tarımsal eğitim işbirliği