Konya’nın bu mahallesinde kanalizasyon isyanı!

Konya'nın bu mahallesinde kanalizasyon isyanı!

Konya’nın Hüyük ilçesine bağlı Görünmez Mahallesi’nin ortasından açık bir şekilde akan lağım suyuna mahalleli isyan etti.

Konya’nın bu mahallesinde kanalizasyon isyanı!
2020-08-03 18:18:33
İzlenme : 885

Lağım sularının kuyu sularına karıştığını belirten Mahalleliler, 20 yıldır bu kokuyu çekiyoruz. Caminin önünden geçen kanalizasyon yüzünden camiiye de gidemiyor evlerimizde oturamıyoruz diyerek tepki gösterdi. Mahallelilerle bir araya gelen İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konyamızın hemen hemen her mahallesinde buna benzer görüntüler yaşanıyor. İnsanlarımız zehirleniyor dedi.


Konyanın Hüyük ilçesine bağlı Görünmez Mahallesinin ortasından açık bir şekilde akan lağım suyuna bölge halkı isyan etti.
Açıktan akan lağım suyunun sağlıklarını tehlikeye atarak hastalıklara adeta davetiye çıkarttığını belirten bölge halkı 20 yıldır bu kokuyu çekiyoruz. Yıllardır yetkililere müracaat ediyoruz, bir çare bulunmadı. Caminin önünden geçen kanalizasyon yüzünden camiye de gidemiyor evlerimizde oturamıyoruz. Bazı çiftçi arkadaşlarımızda buradan akan suyla tarımsal sulama yapıyor dedi.

BENZER GÖRÜNTÜLER YÜZLERCE MAHALLEMİZDE VAR

Bölge halkının sorunlarını yerinde dinlemek için Görünmez Mahallesi halkıyla bir araya gelen İYİ Parti Konya Milletvekili Fahretttin Yokuş, şöyle konuştu;
Vatandaşlarımız burada kokudan duramıyorlar. Bu lağım suyu köylülerimizin kullandığı kuyu sularına da karışıp, koku veriyor. Ayrıca bu su Beyşehir Gölüne dökülüyor. Bu su Beyşehir Gölünden de tarlalarımıza sulama amaçlı gidiyor. Buradaki duruma benzer görüntüler Konyanın yüzlerce mahallesinde var. Ben bu Konuyu mecliste sürekli ‘köylerimiz ve insanlarımız zehirleniyor diyerek dile getiriyorum. Köyümüzün de muhtarı bu konuyu defalarca yetkililere anlatmış ama bu güne kadar sonuç alamamış. Bu durum 20 yıldır devam ediyor.

whatsapp-image-2020-08-03-at-13-03-38-2.jpeg

GÖL VE BARAJLARIMIZ KİRLİ SULARLA DOLUYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi ve AK Partili vekillere çağrıda bulunan Yokuş, Önce insan, önce sağlık diyerek Konyamıza hizmet edin. Bütün göllerimiz ve barajlarımız kirli sularla doluyor. Bu açık kanalizasyonların arıtılıp, yeraltına alınması lazım. Meclis açılır açılmaz buradaki durumu rapor edeceğim. Ne Büyükşehir Belediye Başkanı ne de AK Partili vekilleri koltuklarında rahat oturtmam dedi.

whatsapp-image-2020-08-03-at-13-03-37.jpeg

MERHABA GAZETESİ COM

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 21879

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik