Konya’da kaç ilçe başkanı değişiyor?

Konya'da kaç ilçe başkanı değişiyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti teşkilatlarında değişim ve dönüşümün yapılması talimatını verdi. ‘Metal yorgunluğu’seçim kaybeden raporuna göre en az 300 ilçe başkanı değişiyor.

Konya’da kaç ilçe başkanı değişiyor?
2019-11-12 10:16:02

AK PartiTeşkilat İşleri Başkanlığı 1 Ocakta başlayıp 26 Nisanda sona erecek 970 ilçe kongresi öncesinde teşkilatlarla ilgili rapor hazırlıyor.

Erdoğan değişim sinyalini vermişti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti'libelediyebaşkanları ile bir araya geldiği toplantıda, kongre sürecine girildiğini ve metal yorgunluğun son izlerinin de bu süreçte silineceği ifade etmişti.

Koordinatörler tek tek rapor hazırlıyor

Ereğli Güncel Haber'in AK Parti kaynaklarından edindiği bilgilere göre, AK Parti'de metal yorgunluğunu aşmak için rapor hazırlıklarına başlanıldı.

Bu kapsamda Teşkilat İşleri Başkanlığına bağlı il ve bölge koordinatörleri 81 il ve 970 ilçenin mevcut teşkilat durumunu, seçim performansları ve alternatif isimler üzerinde çalışmaya başladı.

Yorgunluk belirtisi olanlar seçim kaybedenler değişecek

İlk izlenimlere göre 1 Ocak ve 26 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacak 970 ilçe kongresinden yorgunluk belirtisi olan ilçesinde seçim kaybeden en az 300ünde yeni ilçe başkanlarıyla yola devam edileceği belirtildi.

Güvenlik sorguları yapılacak

İlçe başkanlarının belirlenmesinde temel kriterin ehliyet, liyakat, emniyet, dürüstlük olduğu bunun yanısıra dava bilinci, teşkilatçı olmasının da önemli olduğu, görev alacak kişilerin güvenlik sorgunlarının da yapılacağı kaydedildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 67235

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Avrupa’nın atıkları en çok Türkiye’ye gidiyor
Avrupa’nın atıkları en çok Türkiye’ye gidiyor
Evini kumarhaneye çevirmiş, cezası ağır oldu
Evini kumarhaneye çevirmiş, cezası ağır oldu