Konya’da 5 kütüphane birden açılıyor

Konya'da 5 kütüphane birden açılıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, aralarında Meram İlçe Halk Kütüphanesi’nin de bulunduğu Bozkır, Altınekin, Kulu, Yalıhüyük Kütüphanelerinin açılışı için Konya’ya geliyor

Konya’da 5 kütüphane birden açılıyor
2021-08-16 17:25:27
İzlenme : 637

Kütüphane olarak hizmet vermek üzere Konya İl Kültür Müdürlüğüne devredilen Havzan Sosyal Tesisinde yürütülen çalışmalar tamamlandı. Meram İlçe Halk Kütüphanesinin açılışı, yapımları tamamlanan Bozkır, Kulu, Altınekin, Yalıhüyük kütüphaneleri ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından gerçekleştirilecek.

Toplu açılış töreninde kurdela, Meram İlçe Halk Kütüphanesinde 17 Ağustos Salı günü saat 17.00de kesilecek. Kitaba ve okumaya gönül veren bir kent olan Konya için en heyecan verici yatırımlardan birinin kütüphaneler olduğuna vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, başta kitapseverler olmak üzere tüm Konyalıları bu açılışta ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağını ifade etti.

KÜTÜPHANELER, GÜÇLÜ, GELİŞMİŞ VE MODERN TÜRKİYE YOLUNUN EN GÜZEL TAKIDIR

Bölgesinde önemli bir açığı kapatacak ve hemen yanıbaşındaki ‘Çocuk Sokağı ile eşine az rastlanır özel bir konsept oluşturacak Havzan Meram İlçe Halk Kütüphanesi ile birlikte açılışı yapılacak beş kütüphanenin çocuklara, gençlere ve tüm kitapseverlere hayırlı olmasını temenni eden Kavuş, Dijital bir çağ yaşıyoruz. Bilgiye ulaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu özellikleriyle bugün herşeyin yerini doldurabilirsiniz ama kitabın yerini asla. Bunu ancak okumanın değerini bilenler, kitabın kokusunu, kütüphanenin havasını teneffüs edenler anlar. Medeniyetimizi yeniden ihya etmenin ilk basamağıdır kütüphaneler. İşte tesislerimizin daha rantabl kullanılması için başlattığımız çalışmaların bir sonucu olarak ortaya çıkan Meram İlçe Kütüphanemizle birlikte dört ilçemizde daha bu mutluluğu ve gururu yaşıyoruz. Geleceğimizi ancak ve ancak kitaba aşık ve okumayı seven bir nesle gönül rahatlığıyla teslim edebiliriz. Kütüphaneler, geleceğin büyük ve güçlü Türkiye yolunun en önemli en güzel takıdır. İşte bunun için böylesi bir çalışmayı ortaya koyarak şehrimize yeni kütüphaneler kazandırdık. Özellikle gençlerimiz ve çocuklarımız başta olmak üzere her yaştan gelenimiz çok olsun inşallah. Şehrimize hayırlı olsun, tüm hemşehrilerimi bu güzel günde bizleri yalnız bırakmamaları için açılışa ve sonrasında da kütüphanelerimizden en güzel şekilde faydalanmaları için davet ediyorum diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 53612

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik