Konya Valiliği’nden yeni etkinlik kararı

Konya Valiliği'nden yeni etkinlik kararı

Konya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun yeni kararı ile STK’lar, meslek kuruluşları, birlik ve kooperatiflerin her türlü etkinliği 17 Mayıs’a kadar ertelendi

Konya Valiliği’nden yeni etkinlik kararı
2021-04-16 17:56:38
İzlenme : 609

Konya Valiliği, il genelinde sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, birlikler ve kooperatiflerin genel kurul dahil yapacakları her türlü etkinliğin ertelendiğini duyurdu.

Valilik'ten yapılan açıklamada, "İl Hıfzıssıhha kurulumuzun 15.04.2021 tarih ve 15 sayılı kararı ileilimiz genelinde;bilindiği üzere 14.04.2021 tarih 14 sayılı Konya İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararının 6. maddesinde 17 Mayıs 2021tarihine kadarsivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindekimeslek kuruluşlarıve bunların üst kuruluşları ilebirliklervekooperatifleringenel kurul dahil yapacaklarıgeniş katılımlı her türlü etkinliklerineizin verilmeyeceğinedair karar alınmıştır.

14 sayılı Konya İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararının 6. maddesine ilave olarak, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatifler gibisendikalarında genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine17 Mayıs 2021tarihine kadar izin verilmemesine,yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, karar verilmiştir" denildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 44092

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik