KONYA SİYASETİMİZİN LOKOMOTİF ŞEHRİ

KONYA SİYASETİMİZİN LOKOMOTİF ŞEHRİ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

KONYA SİYASETİMİZİN LOKOMOTİF ŞEHRİ
2021-01-13 20:33:09
İzlenme : 556

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu cenazeye katılmak için geldiği Konyada İl Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Gelecek Partisi Konya İl Teşkilatı ile yaptığı basına kapalı toplantıda konuşan Davutoğlu Konyanın manevi havasını çok özlediğini belirterek düzenlenen esnaf ziyaretinde hemşehrileri ile birarada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başladı. Türk siyasetinin en kritik eşiklerinden birine gelindiğine dikkat çeken Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Türkiyede yeni bir siyaset inşa etmek için yola çıktıklarını ifade ederek 15 Temmuzda kahramanca direnen bir milletin, o direncin temelini teşkil eden değerler yıpratıldığı içini aradan geçen 4 yıldan sonra hala başörtüsü tartışmaları yapılabildiği, hala darbe tartışmaları yapılabildiği için böyle bir karamsar tablo içinde umut ışığı olabilmek için Gelecek Partisini kurduk dedi.

KONYA TEŞKİLATI LİDER ROLÜ ÜSTLENDİ

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, kurucular Kurulu Üyeleri ve tüm Konya teşkilatına böyle zor bir dönemde görev aldıkları için teşekkür eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Konya teşkilatının bu anlamda bir lider rolü üstlendiğini ifade etti. Türk siyasi tarihinde bazı illerin siyasetin genel akışını barometre gibi gösterdiğini söyleyen Davutoğlu bu illerde etkili olmadan Ankarada etki kurmanın imkansız olduğunun altını çizdi. Anadoluda medeniyetimizin ve siyasetimizin bir maya olarak şekillendiği Konya bu şehirlerin en önde gelenlerindendir şeklinde konuşarak Konyanın önemini vurgulayan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Bir siyasi hareketin Konyada başarılı olmadan Türkiyede başarılı olması mümkün değildir dedi ve konuşmasına şöyle devam etti: Bir yıl içerisinde Türkiyenin genelinde sergilediğimiz başarının lokomotif şehirlerinden biri Konya olmuştur.

MEYDAN OKUMALARLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Konyayı çok yakından takip ediyorum. Belki de önümüzdeki on yılların kaderinin şekilleneceği ciddi meydan okumalarla karşı karşıyayız. Böyle bir dönemde bu topraklarda tekrar cesaretle, samimiyetle ve basiretle yola çıkan Gelecek Partisi kadrolarının özel bir görevi vardır. Bugün üzerimizde olan baskılar ve medya ambargoları daha önce de birçok hareketlere de uygulandı ve o hareketler de sonunda iktidara yürüdüler. Ben Konyayı siyasetimizin lokomotif şehri olarak görüyorum. Sadece Konyalı olduğum için değil, Konyanın 11. Yüzyıldan bu yana 1000 yıllık tarihimizde oynadığı temel misyon olarak öyle görüyorum. Başkaları siyaseti geçici bir heves olarak görebilir. Bir mevki - makam meselesi olarak görebilir. Çıkar elde etmek için siyasete girmek isteyenler olabilir. Gelecek Partisinde bunlara yer olmadığı gibi Konya siyasetinde de bu kişilere yer ve meydan bırakmayacağız.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 19395

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik