Konya Şehir Hastanesi hasta kabulüne başlıyor

Konya Şehir Hastanesi hasta kabulüne başlıyor

Konya Şehir Hastanesi yarından itibaren poliklinik servislerinde hasta kabulüne başlıyor.

Konya Şehir Hastanesi hasta kabulüne başlıyor
2020-08-04 18:01:05
İzlenme : 772

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı hasta yoğunluğunun olduğu bu dönemde Şehir Hastanesinin açılmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Yarından itibaren hasta kabulüne başlayacak olan Konya Şehir Hastanesinin Konyadaki diğer hastanelerin de yükünü azaltacağını ifade eden Abdullah Ağralı, hastanenin sadece koronavirüs tedavisiyle değil diğer servislerde de hizmet vereceğini söyledi.

Ağralı, hasta kabulüne başlayacak olan hastanenin resmi açılışının ise ilerleyen günlerde yapılacağını söyledi.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin poliklinik hizmetleri ve yoğun bakım üniteleri ile Konya Şehir Hastanesine taşınmakta olduğunun bilgisini veren Ağralı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konya Şehir Hastanesine taşınıyor ancak Eğitim Araştırma da tam kapasite ile hizmet vermeye devam edecek, kapanması söz konusu değil. Bu süreçte ağırlıklı olarak pandemi hastanesi olarak hizmet verecek. Pandemi sonrasındaki süreçte de sağlık hizmeti vermeye devam edecek dedi. Belki isim değişikliği söz konusu olabilir, başka bir hastaneye bağlanabilir diyen Ağralı, şehir merkezinde sağlık kuruluşu olmasının öneminin koronavirüs sürecinde bir kez daha gözler önüne serildiğini kaydetti.

Konyalıları koronavirüs konusunda Tehlike büyük sözleriyle uyaran Ağralı Şu an sağlık sistemimiz diri. Konya Şehir Hastanesi diğer hastanelerin yükünü hafifletecek ancak nereye kadar! Vatandaşlarımızın bu virüse karşı gereken hassasiyeti göstermeleri lazım dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 60967

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR