Konya itfaiyesi tecrübelerini aktarıyor

Konya itfaiyesi tecrübelerini aktarıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ortaklığıyla Karadağ’ın; Plav, Gusinje, Berane ve Zabljak Belediyeleri’ndeki itfaiye personeline yönelik “Temel İtfaiye Eğitimi” gerçekleştirildi

Konya itfaiyesi tecrübelerini aktarıyor
2021-06-07 17:00:08
İzlenme : 245

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) katkılarıyla yurt dışındaki eğitimlerine devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ile TİKA tarafından Acil Durum ve Afet Müdahaleleri Eğitim Programı (ADAMEP) kapsamında gerçekleştirilen Temel İtfaiye Eğitimine Karadağın; Gusinje, Plav, Berane ve Zabljak Belediyelerinde görevli 20 itfaiye-kurtarma personeli katıldı.

Altı günlük eğitim programı kapsamında; yangına müdahale, arama kurtarma, trafik kazasına müdahale, ilk yardım ve iş güvenliği konularında teorik eğitimler alan Karadağlı itfaiyeciler için uzman eğitmenlerin gözetiminde bir de tatbikat gerçekleştirildi. Ayrıca eğitim sürecinde Karadağda bulunan heyet, belediyelerin itfaiye birimlerinde teknik incelemede de bulundu.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE VE TİKAYA TEŞEKKÜR

Eğitimi ve tatbikatı başarıyla tamamlayan Karadağlı itfaiye personeli Gusinje Belediye Meclisinde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Gusinje Belediye Başkanı Anela Çekiç, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, daha önce TİKA Başkanlığının Gusinje Belediyesi İtfaiye Teşkilatına ekipman ve donanım desteği verdiğini, düzenlenen eğitimin bu açıdan bir önceki projeyi tamamlayıcı özelliği olduğunu ifade etti. Gerçekleştirilen proje için TİKAya ve Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesine teşekkür eden Çekiç, Gusinje Belediyesi olarak TİKA ile farklı sektörlerde işbirliğinin devam etmesini arzusunda olduklarını söyledi.

Törende konuşan TİKA Podgoritsa Program Koordinatörü Abdurrahman Toprak da, TİKAnın Karadağda 2007 yılından bu yana tarım, sağlık ve eğitim gibi çeşitli sektörlerde 400den fazla proje gerçekleştirdiğini paylaşırken, kamu kurumlarının kapasitesinin geliştirilmesi ve iki ülke arası işbirliğinin artırılmasına yönelik projelere büyük önem verildiğini belirtti. İlerleyen dönemde Karadağdaki diğer belediyelerin itfaiye personellerine de aynı eğitimi vermek istediklerini belirten Toprak, eğitime katılan itfaiye personellerine teşekkür etti.

Afet ve acil durumlar karşısında işbirliği yapılan ülkelerin insan kaynağı kapasitesini artırmayı amaçlayan ADAMEP kapsamında farklı meslek gruplarına yönelik eğitimlere devam edilmesi planlanıyor.

Konya itfaiyesi tecrübelerini aktarıyor

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 35429

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik