KONYA ÇİFTCİSİ ATA’NIN HUZURUNDA

KONYA ÇİFTCİSİ ATA'NIN HUZURUNDA

KONUK: ATATÜRK, VEFAKaR VE KADİRŞİNAS MİLLETİMİZİN KALBİNDE VE ZİHNİNDE DAİMA YAŞAYACAK

KONYA ÇİFTCİSİ ATA’NIN HUZURUNDA
2020-11-10 13:43:23
İzlenme : 646

KONUK: 10 KASIMLAR ONU ANARKEN ONUN EMANETİNE SAHİP ÇIKMA İRADESİ VE KARARLILIĞINI PEKİŞTİRDİĞİMİZ GÜNLERDİR

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 82nci Yıl Dönümünde Çumra Şekerde düzenlenen törenle anıldı. Milletimiz için 10 Kasımlar acıyla yâd edilen bir anma gününden ibaret değildir. 10 Kasımlar, Onun bıraktığı mirasa, mirasçılarının bir kez daha sıkı sıkıya sarıldığı, Onu anarken Onun emanetine sahip çıkma iradesi ve kararlılığını pekiştirdiği günlerdir. 10 Kasımlar istiklal-i tam düsturundan sapmayan milletimizin hür ve bağımsız bir millet olarak var olma ve onurlu bir gelecek için kendi kaderine hükmetme mücadelesinin kahraman önderinin hatırasında, başardıklarından güç alarak geleceğe daha kararlı yürümek için dersler çıkarma ve Onun kararlılığından ilham alma vesilesidir. Türk milletinin Onun liderliğinde verdiği bağımsızlık savaşının ve muasırlaşma hamlesinin dünyada bir eşi daha yoktur. Atatürkün milletimizle birlikte, mazlum milletlere örnek olan ve 20nci yüzyılın bütün bağımsızlık savaşlarına ve istiklal mücadelelerine ilham veren başarısı, sonsuza dek bize ışık tutacak ve güç verecektir. Atatürk, vefakar ve kadirşinas milletimizin kalbinde ve zihninde daima yaşayacak ve milletimiz düştüğü noktada ayağa kalkmasına önderlik eden, Onun manevi liderliğinde çağları aşan tarihi yürüyüşünü ebediyete kadar sürdürecektir diyen Genel Başkan Recep Konuk, 10 Kasım Atatürkü anma günü nedeniyle yayınladığı mesajında Dualarımız Onunla ve Onunla birlikte istiklal mücadelesi veren silah arkadaşlarının yanı sıra Cumhuriyetimiz ile milletimize hizmet etmiş isimli, isimsiz kahramanlarımızla ve Onun ve Onların emaneti vatanımızı ve birliğimizi müdafaa için kahramanlıklarını şükranla andığımız kahraman şehit ve gazilerimizle ifadelerine yer verdi.

Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmayı görev kabul eden, dini ve milli bayramlarda bir araya gelmeyi gelenek haline getiren Konya Şeker ailesi, 10 Kasım Atatürkü Anma Gününde de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkü vefatının sene-i devriyesinde dualarla, saygıyla andı. Pandemi nedeniyle mesafe kurallarına uygun yapılan program Çumra Şeker Kampüsünde gerçekleştirildi. Törene, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü, AB Holding CEOsu ile İcra Kurulu Üyeleri ile bünyesindeki iştiraklerin yöneticileri ile çalışanları katıldı. Program, Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Büyük Önderin, 82 yıl önce ebediyete intikal ettiği 09.05de tüm ülkede başlayan siren sesleri, Çumra Şekerden de yükseldi ve saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Programda ayrıca Çumra Atatürk İlkokulu Öğrencileri Atatürk için kaleme alınan şiirleri okudu.

  1. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk da Gazi Mustafa Kemal Atatürkün vefatının 82nci Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Genel Başkan Recep Konuk mesajında; İstiklal Harbimizin önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürkü ebediyete intikalinin 82nci yıldönümünde eksilmeyen minnet, saygı ve rahmet duygularıyla anıyoruz. Milletimiz için 10 Kasımlar acıyla yâd edilen bir anma gününden ibaret değildir. 10 Kasımlar, Onun bıraktığı mirasa, mirasçılarının bir kez daha sıkı sıkıya sarıldığı, Onu anarken Onun emanetine sahip çıkma iradesi ve kararlılığını pekiştirdiği günlerdir. 10 Kasımlar istiklal-i tam düsturundan sapmayan milletimizin hür ve bağımsız bir millet olarak var olma ve onurlu bir gelecek için kendi kaderine hükmetme mücadelesinin kahraman önderinin hatırasında, başardıklarından güç alarak geleceğe daha kararlı yürümek için dersler çıkarma ve Onun kararlılığından ilham alma vesilesidir.

Türk milletinin Onun liderliğinde verdiği bağımsızlık savaşının ve muasırlaşma hamlesinin dünyada bir eşi daha yoktur. Atatürkün milletimizle birlikte, mazlum milletlere örnek olan ve 20nci yüzyılın bütün bağımsızlık savaşlarına ve istiklal mücadelelerine ilham veren başarısı, sonsuza dek bize ışık tutacak ve güç verecektir. Atatürk, vefakâr ve kadirşinas milletimizin kalbinde ve zihninde daima yaşayacak ve milletimiz düştüğü noktada ayağa kalkmasına önderlik eden, Onun manevi liderliğinde çağları aşan tarihi yürüyüşünü ebediyete kadar sürdürecektir.

Atatürk, bizlere emanet ettiği Cumhuriyetle birlikte kalbimizde, fikirlerimizde, Ondan aldığımız ilhamla yaptığımız işlerde ve dualarımızda dipdiri, capcanlı yaşamaya devam ediyor, devam edecek.

Cumhuriyetimizin istiklal ve istikbali için Onun gösterdiği hedefe sapmadan ilerliyor, Kurucu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürkü ebediyete intikalinin 82nci yılında bir kez daha rahmet, minnet, saygı ve bağlılıkla anıyoruz. Dualarımız Onunla ve Onunla birlikte istiklal mücadelesi veren silah arkadaşlarının yanı sıra Cumhuriyetimiz ile milletimize hizmet etmiş isimli, isimsiz kahramanlarımızla ve Onun ve Onların emaneti vatanımızı ve birliğimizi müdafaa için kahramanlıklarını şükranla andığımız kahraman şehit ve gazilerimizle. dedi.

KONYA ÇİFTCİSİ ATA’NIN HUZURUNDA
KONYA ÇİFTCİSİ ATA’NIN HUZURUNDA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 76194

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik