Konya Büyükşehir’den tarihi bilince hizmet edecek anlaşma

Konya Büyükşehir’den tarihi bilince hizmet edecek anlaşma

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı arasında Kocadere bölgesinin 10 yıllığına Konya Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilerek kamp alanı yapılmasıyla ilgili protokol imzalandı

Konya Büyükşehir’den tarihi bilince hizmet edecek anlaşma
2021-08-10 15:40:50
İzlenme : 352

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı arasında kamp alanı tahsisi protokolü imzalandı.

10 Ağustos Anafartalar Zaferinin yıldönümü etkinlikleri kapsamında Selçuklu Belediyesi tarafından restorasyonu yaptırılan Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesinin açılışı için Çanakkaleye giden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir; Kocadere bölgesinin kamp alanı yapılmak üzere bedelsiz olarak Konya Büyükşehir Belediyesine 10 yıllık süreyle geçici kullanıma tahsis edilmesi protokolüne imza attı.

Nice kahramanlıklara ve destanlara ev sahipliği yapmış topraklarda bulunmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Altay, Çanakkalede Selçuklu Belediyemiz tarafından daha önce yaptırılan Alçıtepe Hilal-i Ahmer Hastanesi Açık Hava Sergisinin ve açılışı yapılan Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesinin hayırlı olmasını diliyorum. Çanakkaledeki şanlı zaferlerden biri de Anafartalar Zaferi idi. Zaferin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum dedi.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ile yapılan protokol kapsamında alan içerisindeki Kocadere Kamp Alanında; tarihi, kültürel ve sosyal çalışmalarla birlikte etkinlikler ve faaliyetler yürütüleceğini belirten Altay, protokolün Konyalı gençlerin tarihi toprakları yerinde görmesi, Çanakkale ruhunu hissetmesi açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 75001

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik