Karapınar’da obruk içinde obruk oluştu

Karapınar'da obruk içinde obruk oluştu

Obruklarıyla anılan Karapınar’da yaklaşık 60 yıldır bölgede bulunan bir obruğun içinde oluşan yeni obruk, bölge halkını korkuttu

Karapınar’da obruk içinde obruk oluştu
2021-08-28 12:23:40
İzlenme : 293

Konya'nın Karapınar İlçesi'nde yıllar önce meydana gelen obruğun içerisinde 45 metre çapındayeni bir obruk meydana geldi.

İlçeye23 kilometre mesafede bulunan Kayalıbaşı obruğunun içerisindeçökmeler ve yarıklar meydana geldiğini gören işçiler, durumu yetkililere bildirdi. Reşadiye Mahallesi Averen mevkisindeki obruğun derinliği2 ile 4 metre arasında değişiyor.

Birkaç gün önce meydana geldiği tahmin edilen obruk bölgesinde çökmelerin devam ettiği kaydedildi.

Bölgede yaşayan 60 yaşındaki Bahattin Parlak, bölgede bir çok obruğun olduğunu kaydederek, "Bu obruk içerisinde çocukluğumuzdan beri gezer dolaşırdık. Burada koyunlar otlar, insanlar geçerdi. Çok eskiden beri bu obruk burada. Şimdi içinde yeni bir obruk olduğunu öğrenince çok şaşırdık ve merak ettiğimiz için bakmaya geldik dedi.

Bölgede yaşayanŞammas Parlak da obruk içerisinde obruk oluşmasına ilk defa şahit olduklarını belirterek, "İki üç gün önce bir şey yoktu. Burası bizim sıkça kullandığımız bir mevki. Obruk burada biz koyun otlatırken deolabilirdi. Göçmelerin olup olmaması yerin hareketliliğine bağlı. Etrafında önlem alınması gerekir. İnsanlarda korku var. ister istemez tedirginlik yaşıyoruz.Yaşadığımız yerin her tarafı çukur. Bir gün önce gördüğümüz yeri ertesi gün çökmüş olabiliyor" diye konuştu.

Mithat KORKUSUZ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 12477

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
ANKARA EREĞLİLİLER DERNEĞİNİN (ANERDER) BİR İSTEĞİ VAR
Recep Konuk “gitmiyorum ama aday değilim”
Recep Konuk “gitmiyorum ama aday değilim”