Karapınar Ticaret Borsası ilk mahsulünü aldı

Karapınar Ticaret Borsası ilk mahsulünü aldı

Karapınar Ticaret Borsası’nda 2021 yılının ilk arpa satışı kilogramı 3.058 liradan gerçekleştirildi

Karapınar Ticaret Borsası ilk mahsulünü aldı
2021-06-14 16:01:29
İzlenme : 474

Karapınar Ticaret Borsası'nda (KTB) 2021 hububat hasat sezonunun ilk mahsul arpa satışı yapıldı. Yeni sezon hububat alımına dualarla başlayan KTB, ilk mahsulün satışını geleneksel olarak Elektronik Satış Salonu'nda açık artırma usulü ile gerçekleştirdi. Arpanın kilogramı rekor3.058 TL'den işlem gördü.

Hasat sezonu tüm üreticilere, üyelereve ülkemize adına bereketli geçmesi temennisinde bulunan KTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy, "Kuraklık tüm yurdumuzda etkili oldu. İlçemizde yağışın azlığı daha çok enerji kullanmamıza neden oldu. Çiftçilerimizin enerji ve diğer masrafları arttı. Hububat rekoltesi geçtiğimiz yıllara göre düşük olabilir. Bütün çiftçilerimize hayırlı ve bol kazançlı hasat dönemi diliyorum dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise Karapınarda alternatif ürün çeşitliliğine dikkat çekerek, "Bütün çiftçilerimize, ülkemize kazandıkları katma değer için teşekkür ediyorum. Hayırlı ve bereketlibir dönem diliyorum" ifadelerini kullandı.

Daha sonra Hacı ÖmerliCamii İmam Hatip'iMuhammet Özoğlu'nunduası ile ilk alım gerçekleşti.

İlk mahsul arpayı satan üretici Şahin Uyguna Belediye Başkanı Mehmet Yaka tarafından, satın alan tüccar Tahsin Görgülüye ise KTB BaşkanıAhmet Ulusoy tarafından çeyrek altın hediye edildi.

Mithat KORKUSUZ

Konya Olay

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 90648

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik