KAPALI SULAMA SİSTEMİ NE OLDU?

KAPALI SULAMA SİSTEMİ NE OLDU?

AKP’nin Ereğli için büyük vaatlerinden olan kapalı sulama siteminin bitmesi için kaç yıl daha beklemesi gerekiyor?

KAPALI SULAMA SİSTEMİ NE OLDU?
2020-04-19 18:00:05
İzlenme : 1088

Sağ Sahil Sulama sahası için başlatılan kapalı sulama sistemi 3 yıl önce başlatılmıştı. Küçük bir kısmı tamamlanan kapalı sulama sisteminde 2 yıldır hiçbir çalışma yapılmıyor. Hapishaneye milyonlarca para aktarılırken, sulama sistemine kuruş ayrılmıyor.
Ereğlinin hapishaneye değil, bir an önce kapalı sistemin bitirilip suyu tasarruflu kullanmaya daha fazla üretmeye ihtiyacı vardır.
Bugün hapishane yerine kapalı sistemi yapılmış olsa çitçi ek maliyet binmeden yağmurlama ve damlama sulama sistemine geçmiş olacak, daha az su ile daha çok ürün kaldırabilecekti.
En azından bugün farkına varın. Korona virüs nedeniyle önümüzdeki günlerde temel gıda ürünlerinin üretimine ne kadar önem vermemiz gerektiğini yaşayarak öğreneceğiz. İlçe başkanı olarak uyarı görevimi yapıyorum. AKPnin ve sayın vekili sayın ilçe başkanı ve Cumhur ittifakının ortağı olan MHPden Ereğli kapalı sulama sistemi için hangi çalışmaların yapıldığını Ereğli halkına açıklamalarını istiyorum.
Çalışmalara ne zaman başlanacaktır? Ne zaman bitirileceği müjdesini Ereğli çiftçisine verebilecekler midir? Üreticinin bir kuruluşu olan Ereğli Ziraat Odası çiftçileri bu konuda örgütleyip Tarım Bakanlığın da bir girişimde bulundu mu? Neden yapılamadığını, üreticilere nasıl anlatacaksınız? AKPnin bu konuda vereceği cevabı bekliyorum. Bu konuda verilecek cevabı üreticilerimizle paylaşacağımı bildiriyorum.
Üretmenin önemi umarım anlaşılmıştır. Çitçinin, et ve süt üreticisinin kıymeti bilinmelidir; hele ki içinde yaşadığımız şu günlerde.
CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI
Veysel Gönülal

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 85212

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik