KADINLARA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI VERİLMESİNİN 86. YILDÖNÜMÜ MESAJI

KADINLARA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI VERİLMESİNİN 86. YILDÖNÜMÜ MESAJI

AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ VE ADALET KOMİSYONU SÖZCÜSÜ SN. GÜLAY SAMANCI’IN KADINLARA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI VERİLMESİNİN 86. YILDÖNÜMÜ MESAJI

KADINLARA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI VERİLMESİNİN 86. YILDÖNÜMÜ MESAJI
2020-12-05 14:04:57
İzlenme : 623

TÜRK KADINININ SEÇME VE SEÇİLME HAKKINI ELDE ETMESİNİN 86. YILDÖNÜMÜ VESİLESİYLE KADINLARIMIZIN BU ÖZEL GÜNÜNÜ TEBRİK EDİYORUM.

DÜNYADA BİRÇOK GELİŞMİŞ ÜLKEYE ÖRNEK TEŞKİL EDEN BU UYGULAMA KADİM KÜLTÜRÜMÜZÜN BİR TEZAHÜRÜDÜR. GEÇMİŞTEN BUGÜNE TOPLUMLARIN BÜYÜMESİ, GELİŞMESİ HATTA KURTULUŞUNDA ÖNEMLİ ROLLER ÜSTLENEN KADINLARIMIZ KENDİLERİNE VERİLEN BU GÖREVLERİ BAŞARIYLA İFA ETMENİN HAKLI GURURUNU YAŞAMIŞLARDIR. KURTULUŞ SAVAŞINDA SIRTINDA CEPHANE TAŞIYAN KADIN DA BUGÜN ÜLKEMİZİ EKONOMİK MANADA YÜCELTMEYE ÇALIŞAN KADIN DA BU HAKKA SONUNA KADAR LAYIKTIR. ÇÜNKÜ KADINLARIN BULUNMADIĞI SOSYAL, EKONOMİK VE SİYASİ ALANDA TOPLUMSAL GELİŞMEDEN BAHSEDİLEMEZ.

HEPİMİZİN HEMFİKİR OLDUĞU BU DÜŞÜNCEYE RAĞMEN GEÇMİŞDE KADINLARIMIZ ADINA KAYBEDİLMİŞ, HAKLARI GASPEDİLMİŞ DÖNEMLER OLDUĞU AŞİKÂRDIR.

BUNLARIN BAŞINDA BAŞÖRTÜLÜ KADINLARIMIZA YAPILAN BASKILAR GELMEKTEDİR. BAŞÖRTÜLÜ KADINLARIMIZ TOPLUMSAL HAYATTAN UZUN SÜRE DIŞLANDILAR. BUNLARIN KARŞISINA MODERNLİK, ÇAĞDAŞLIK, İLERLEME GİBİ KAVRAMLARI KOYUP, İNSANİ DEĞERLERİMİZİ VE BİRİKİMİMİZİ KILIK KIYAFETLE ÖLÇMEYE ÇALIŞTILAR. SIRF BU SEBEPLE EĞİTİM HAKLARI ELİNDEN ALINANLARI, İŞYERLERİNDE MOBBİNG UYGULANANLARI, HATTA VE HATTA HALKIMIZIN KENDİLERİNE YETKİ VERDİĞİ MİLLETVEKİLLERİNE BİLE YAPTIKLARI BU BASKICI DURUM TOPLUMUMUZUN HALEN HAFIZASINDADIR.

AK PARTİ İKTİDARIYLA, AYRIMCILIĞIN BU EN BAYAĞI ŞEKLİNE MARUZ KALMIŞ KARDEŞLERİMİZ İÇİN BU DÖNEM ÇOK ŞÜKÜR Kİ, BÜYÜK MÜCADELELERİN SONUNDA ORTADAN KALKTI.

BUGÜN KADINLARIMIZ TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNE, OKULLARINA, İŞYERLERİNE İSTEDİKLERİ ŞEKİLDE RAHATÇA, ÖTEKİLEŞTİRİLMEDEN GİDEBİLMEKTE, YASA YAPABİLMEKTE, ÇALIŞMAKTA VE OKUYABİLMEKTEDİR. BU, İNSANIN EN DOĞAL HAKKININ SERBESTÇE KULLANILMASIDIR. BU DURUMDAN NE ÜLKEMİZ GERİLEMİŞ, NE DE İRTİCA HORTLAMIŞTIR.

KADINLARIN KARAR ALMA MEKANİZMALARINA VE SİYASETE KATILIMINDA DA TARİHİ ADIMLAR ATTIK. PARLAMENTODA 2002 DE 13 OLAN KADIN MİLLETVEKİLİ SAYIŞIMIZ BUGÜN 53 E ULAŞMIŞTIR.

BİZLER FARKLI DİN, DİL, ETNİK KÖKENE SAHİP TÜM KADINLARIMIZLA HUZUR İÇİNDE ÜLKEMİZİ DAHA GÜÇLÜ YARINLARA TAŞIMAK İSTİYORUZ. BU KONUDA KADINLARIMIZIN SOSYAL, EKONOMİK HAKLARININ DA İYİLEŞTİRİLMESİ YÖNÜNDE ÇALIŞMALARIMIZ VE DESTEKLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR.

KADINA DEĞER VEREN TOPLUMLARIN DAHA BAŞARILI, MUTLU VE GELİŞMİŞ TOPLUMLAR OLACAĞI BİLİNCİYLE SEÇME VE SEÇİLME HAKLARININ VERİLİŞİNİN YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUM.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 27376

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik