‘KADINLAR ÖNCE YAŞAMAK İSTER’

‘KADINLAR ÖNCE YAŞAMAK İSTER’

Gelecek Partisi’nden kadına şiddete karşı anlamlı kampanya

‘KADINLAR ÖNCE YAŞAMAK İSTER’
2020-11-25 13:44:08
İzlenme : 484

Gelecek Partisi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde ‘Kadınlar ne ister? sorusunun cevabının arandığı‘KADINLAR ÖNCE YAŞAMAKister çalışmasıyla Türkiyede toplumun her kesiminden kadınların maruz kaldığı psikolojik ve fiziki şiddete dikkati çekti. Partinin sosyal medya hesaplarından yayınlanan videoda yer alan 17 farklı kadın, saygı görmekten, ayrımcılığa maruz kalmamaya, çocuklarının geleceği için endişelenmemekten, eğitim hakkına bütün isteklerini sıralarken‘Ama önce yaşamak istiyorumifadesiyle 2020de artan kadın cinayetlerine dikkati çekti.

Gelecek Partisi Konya İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Türker yaptığı açıklamada 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde insanlık onurunu yaralayan bir mesele için değil, kadın haklarında yaşanan güzel gelişmeleri, nasıl daha iyi hale getirebileceğimizi konuşmayı isterdi diyerek kadına karşı şiddetin boyutlarını yansıtan olaylarla karşı karşıya olunduğunun altını çizdi.

BU YIL 391 KADIN ŞİDDET KURBANI

Pandemi sürecinde virüsün dışında kadınların ayrıca kendilerini korumak, hayatlarını kurtarmak için tek başlarına mücadele etmeye devam ettiğini belirten Türker, 2020 yılı sona ermeden cinayete kurban verdiğimiz kadın sayısının 391e ulaştığını belirterek, Her 3 günde 2 kadın gördüğü şiddet yüzünden hayatını kaybediyor. Geçen hafta bir günde 4, ertesi gün 5 kadının öldürüldüğü haberlerini okuduk. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, tüm dünyada bireysel şiddete en fazla maruz kalan kesimi ülkemizde de olduğu gibi kadınlar oluşturuyor dedi.

Gelecek Partisi olarak,bu konuda toplumu bilinçlendirmek, yasal düzenlemeleri hızla harekete geçirmedikçe kadınların özgürlükleri, yaşam hakkı elinden alınmaya devam edeceğine inandıklarını belirten Türker sözlerini şöyle tamamladı: Bu inançla Gelecek Partisi olarak, bütün Türkiyede ve ilimizde kadına şiddet konusunda her türlü öncü çalışmayı hayata geçirmeye, hükümetten muhalefete herkesle el birliğiyle bu konuyu çözmek için atılacak bütün adımlarda yer almaya hazırız. Söz konusu şiddete uğrayan kadınlarımızsa, bizim için gerisinin hiçbir önemi yoktur.

Bu düşünceden hareketle, Gelecek Partisi Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkanlığımız25 Kasım Kadına Yönelik Şiddeti Karşı Uluslararası Mücadele Gününde sorunu yaşayanların, kadınlarımızın ne istediğine dikkati çeken bir kampanya hazırladı. Kampanyada kadınların temel insani taleplerine yer verilirken her şeyden önce yaşamak istedikleri ön plana çıkarılarak, kadınların yasalarla sözde değil özde korunmak istekleri vurgulandı.

Basın yayın organlarının da kadına şiddetle ilgili yaptığı tüm haberlerin toplumun bilinçlenmesi noktasında büyük bir katkısı olduğuna da değinen Gelecek Partisi Konya İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Türker, şiddet mağduru kadınların verdiği mücadeledeki değerli katkısı için basın mensuplarına teşekkür etti.

‘KADINLAR ÖNCE YAŞAMAK İSTER’

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 82261

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik