İYİ Parti’den Sevda Noyan’a suç duyurusu

İYİ Parti'den Sevda Noyan'a suç duyurusu

İYİ Parti Konya İl Teşkilatı, katıldığı bir televizyon programında 15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür sözleriyle tepki çeken Sevda Noyan hakkında suç duyurusunda bulundu.

İYİ Parti’den  Sevda Noyan’a suç duyurusu
2020-05-12 17:03:51
İzlenme : 456

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Konya Cumhuriyet Başsavcılığına ihbarda bulunan İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, Ülke TV'de Esra Elönü tarafından 3 Mayıs tarihinde yayınlanan Arafta Sorular programına katılan Sevda Noyan'ın suç teşkil edecek ifadelerde bulunduğu ve FETÖ'cü olduğunu bildiği kişiler hakkında bilgisine başvurulması amacıyla suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Av. Tozoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "İYİ Parti Konya İl teşkilatı olarak geçtiğimiz hafta Ülke TV'de elinde 50 kişilik liste olduğundan bahisle açık açık tehdit eden, korku ve nefret tohumları ekmek için gayret eden Sevda Noyan isimli şahıs hakkında suç duyurusunda bulunduk.Unutmamak gerekir ki Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk devletinde hiç kimse televizyon kanalından ölüm tehdidinde bulunamaz. Eğer bir bildiği var ise, FETÖ ile irtibatı olduğunu bildiği komşular var ise bunu devletin yetkili kurumlarına ihbar eder.Aksi halde herkes televizyon kanallarından, medya organlarından başkalarını tehdit eder, aba altından sopa gösterirse durum içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu nedenle hukuka olan saygımızın bir gereği olarak Sevda Noyan isimli kişi hakkında suç duyurusunda bulunduk.Aynı zamanda yıllarca FETÖ yayın organında program yapan eşi Engin Noyan ile birlikte bu şahsın da FETÖ bağı açısından araştırılmasını istedik. Yine aynı şekilde bu şahsın halen FETÖ'cü olduğunu bildiği komşuları hakkında bilgisine başvurulmasını talep ettik. Halkı açıkça kin ve düşmanlığa sevk eden, suçu ve suçluyu devletin yetkili kuruluşlarına bildirmeyen, hakkında FETÖ açısından soru işaretleri olan bu şahsın devletin yetkili organlarınca araştırılarak hakkında işlem yapılmasını istedik.Bu tür meseleleri elbette her ortamda kınamakta fayda vardır, ancak hukuku devreye sokmak lazımdır. Biz de bu sorumluluğu yerine getirdik" dedi.

Tozoğlu, suç duyurusunda ayrıca Sevda Noyan ve uzun yıllar FETÖ terör örgütünün televizyon kanalı program yapan eşi Engin Noyan'ın da haklarında soruşturma yapılarakbu terör örgütüne mensubiyetleri var ise haklarında ceza davası açılmasının faydalı olacağını bildirdi.

Suç duyurusunda, Sevda Noyan isimli kişinin programda kullandığı ifadelerintoplumu ayrıştırmaya yönelik, tahkir edici, halkı açıkça kin ve düşmanlığa sevkedici bir yaklaşım olduğuna dikkat çeken Tozoğlu, "Öyle ki ortada bir suç ve suçlu var ise bunun cezasını verecek olan Yargı kurumlarıdır, araştırma ve soruşturma faaliyetlerini yürütecek olan emniyet başta olmak üzere ilgili devlet kurumlarıdır. Hal böyle iken Sevda Noyan isimli kişi canlı yayında ifadelerinden anlaşıldığı kadarıyla haklarında yaptırım uygulamak için sabırsızlandığını beyan ettiği 50 kişi ile yine halen oturdukları sitede ikamet eden 3-5 kişinin isimlerini devletimizin yetkili kurumlarına bilgi vermek zorundadır. Eğer ortada mevcut bir suçu ve onun failini bilmesine rağmen halihazırda bunu devlet yetkilileri ile paylaşmıyorsa bu sebepten dolayı da kendisi hakkında soruşturma açılması yararlı olacaktır" ifadelerini kullandı.

- OLAY

Esra Elönü'nün ÜlkeTV'de sunduğu Arafta Sorular programına konuk olan Sevda Noyan, son dönemde gündeme gelen darbe tartışmalarınına ilişkin olarak tepki çeken açıklamalar yapmış, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin konuşan Noyan, "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır" ifadelerini kullanmıştı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 22908

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik