İş insanı İbrahim Söker: Çok Çalışmak ve Üretmek Zorundayız

İş insanı İbrahim Söker: Çok Çalışmak ve Üretmek Zorundayız

Ereğli’nin tanınmış iş insanı İbrahim Söker, önce şunun farkına varmalıyız üretmek ve çalışmak zorundayız

İş insanı İbrahim Söker: Çok Çalışmak ve Üretmek Zorundayız
2019-11-13 16:48:20
İzlenme : 1176

Ereğli'li İş İnsanı Sökerler meyve ve sebze soğuk hava Ticareti yönetim kurulu Başkanı İbrahim Söker,Ereğli Güncel Haber'e önemli açılamalarda bulundu. İş insanı Söker, ilçemiz ekonomisi için tarım hayvansal üretim ve meyveclik sektörü istihdam ve üretim bakımdan en önemli sektördür.

Ereğlide tarım, hayvansal, meyveclik sektörünün istihdam ve geçim kaynağı olması yanında başta süt, meyve üretimi sebze, hayvancılık ve şeker pancarı, siyah havuç, beyaz kiraz, olmak üzere önemli tarıma dayalı sanayi dallarının da başlıca hammadde kaynağıdır.

Ereğli bölgemizde yüksek katma değerli tarımsal bitkiler ve bu bitkiler yüksek katma değerli ürünler üretimiyle ilgili kapsamlı bir fizibilite çalışması yapılarak eylem planının oluşturulması ve bu sayede Ereğli'mizin ve bölgenin rekabetçilik düzeyinin artırılması, bölgenin yüksek katma değerli ürünlerin üretildiği bir merkez haline getirilerek yerli ve yabancı yatırımlar için bir cazibe noktası haline getirilmesini sağlamak, ilçenin kalkınmasına katkıda bulunmak açısından çok önemlidir.

İlçemizin sahip olduğu tarımsal ve hayvancılık, meyvecilik üreticilerimizin ve problemlerin belirlenmesi, kaynak ve potansiyelin değerlendirilerek verimliliğin ve çiftçi, hayvan, meyve üreticilerin gelirlerinin artırılması, tarımın ve meyveciliğin. hayvansal üretim sanayi ile entegrasyonu, doğal kaynakların ve çevrenin korunması açısından önem taşımaktadır.

2020 den itibaren üretimin daha da artırılması için mutlaka bilinçli üretim özellikle ihraça yönelik kaliteli üretimi mutlaka gerçekleştirmeliyiz.

Ereğli'mizde tarım ve meyvecilik, süt sanayii alanında rekabetçilik düzeyinin artırılması kapsamında pazarlama altyapısının güçlendirilmesi, bölgede ortak iş yapma bilincinin geliştirilmesi, inovasyon ile Ar-Ge ve yenilikçilik konusundaki kültür ve bilincin artırılmasına yönelik stratejiler belirlenmeli,

İşinsanı İbrahim Söker, söker ticaret olarak hemşerilerimizin ürünlerinin pazarlanmasından ve istihdam konusunda imkanlarımız ölçüsünde ilçemiz ekonomisine döviz kazandırmak için gece gündüz çalışmaktayız bir çok ülkeye bölgemizde üretilen başta elma çeşitleri olmak üzere bir çok meyva ihraçatını gerçekleştirmekteyiz ülkemiz ve Ereğli'miz için çok çalışmalıyız dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 26080

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İçişleri Bakanlığı’ndan 23 Nisan’da sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi
İçişleri Bakanlığı’ndan 23 Nisan’da sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi
Avrupa’nın atıkları en çok Türkiye’ye gidiyor
Avrupa’nın atıkları en çok Türkiye’ye gidiyor