iOS 14 için rekor yüklenme oranı

iOS 14 için rekor yüklenme oranı

Teknoloji devi Apple, iOS 14 işletim sisteminin son yüklenme istatistiklerini paylaştı. İşte iOS 15’in tanıtımına günler kala güncel iOS 14 yüklenme istatistikleri

iOS 14 için rekor yüklenme oranı

Ramazan Yılmazer

2021-06-07 17:29:10
İzlenme : 1454

Apple, iOS 15'in de duyurulacağı WWDC21 konferansına sayılı günler kala iOS 14 işletim sisteminin güncel yüklenme istatistiklerini paylaştı.

Son 4 yılda çıkan iPhone'ların %90'sınındaiOS 14yüklü

Paylaşılan veriler gösteriyor ki son 4 yılda duyurulan iPhone modellerinin%90'nındaiOS 14 yüklü iken%8'inde iOS 13, %2'sinde ise daha eski iOS sürümleri çalıştırılıyor.Piyasadaki tümiPhone'lar için paylaşılan istatistikler incelendiğinde ise iOS 14'üntüm iPhone'ların %85'indekullanıldığı görülmekte.

Paylaşılan istatistikler şubat verileriyle kıyaslandığında, iOS 14'ünortalama%4,5 puan daha fazlakullanım oranı elde ettiği görülüyor.

Apple yıl sonuna doğru AirTag takip aksesuarının Android uyumluluğu ile ilgili daha detaylı bilgiler vereceğini açıkladı. Uygulama için de böylece umut doğmuş oldu.

Appleın eşyalarınızı kaybetmemeniz için kullanıma sunduğu AirTag aksesuarının uygulaması şimdilik iOS cihazlarına özgü kaldı. Android tarafında NFC üzerinden link gönderebilme özelliği olsa da yakın zamanda bir uygulama müjdesi gelebilir.

AirTag Android uygulaması geliyor mu?

Apple AirTagaksesuarı iOS uygulaması üzerinden takip edilebiliyor ancak kaybolduğu zaman bulan kişinin NFC uyumlu bir Android cihazı varsa ilgili link üzerinden sahibini bilgilendirme imkânı sunuyor.

Apple şimdilikAirTag Androiddesteği ile ilgili detaylı bilgi vermekten kaçınıyor ancak yıl içerisinde bununla ilgili bir gelişme olacağını belirtiyor. Muhtemelen Sonbahar etkinliğinde AirTag Android uygulamasının müjdesi verilebilir.

Diğer taraftan aksesuarın kayboluşundan 3 gün sonra alarm sesi çıkarmaya başlaması da değiştiriliyor. Son güncelleme ile kayıp olduktan 8-24 saat içerisinde ses çalmaya başlayacak. Kayıp aksesuarı bulan kişi böylece NFC ile takip özelliğini nasıl devre dışı bırakabileceğini öğrenebilecek.

İşbu iPadOS'a gelince ise son dört yılda tanıtılan tüm iPadl'lerin%91'iiPadOS 14 çalıştırdığı görülüyor. iPadOS 14'ün piyasaki tüm iPad'ler arasındaki kullanım yüzdesi ise%79olarak açıklanmış durumda.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 12199

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik