İNEK HIRSIZLARI MAL SAHİBİNE PARA TEKLİF ETTİLER İDDASI

İNEK HIRSIZLARI MAL SAHİBİNE PARA TEKLİF ETTİLER İDDASI

İNEK HIRSIZLARI MAL SAHIBINE ŞİKAYETÇİ OLMA DİYE 100 BİN LİRA TEKLİF ETTİLER İDDİASI PARANIZ VARDI NEDEN HIRSIZLIK YAPTINIZ.

İNEK HIRSIZLARI MAL SAHİBİNE PARA TEKLİF ETTİLER İDDASI
2020-03-29 18:55:49
İzlenme : 1901

HAYVAN HIRSIZLARI YAKALANDI AMA!
İNEKLER TELEF OLMUŞ ,İNEKLERİN HEPSİ GEBEYDİ
Ereğli'nin Zengen mahallesinde ikamet eden hayvan üreticisi, Ethem Erdoğan'a ait çiftlikten 15 büyükbaş hayvan çalınmış jandarmanın sıkı takibi sonucu yakalandılar.
Ereğli'nin Zengen Mahallesinde geçtiğimiz Çarşamba günü meydana gelmişti.

Ereğli Bor yolu üzerinde bulunan Zengen Mahallesinde Ethem Erdoğan'a ait çiftlikte gece geç saatlerde, ahırdan çıkardıkları 30 inekten 15 ini çalan hırsızlar 15 ineğin ise araziye kaçması üzerine hırsızlar 15 ineği'bırakarak kaçmışlardı.
EREĞLİ'DE ÇALDILAR OSMANİYEDE YAKALANDILAR
Hırsızlık ihbarını haber alan, Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise Büyükbaş hayvan hırsızlığına karışan zanlıları yakalamak için geniş çaplı çalışma başlatırken, Hırsızlarının Mağdur ettiği Ethem Erdoğan isimli çiftçi ise Jandarma ekipleri tarafından kendisine hayvanın bulundu haberi bekliyordu.

Mağdur çiftçiye üzücü haber Osmaniye ilinden geldi.
Ereğli'nin Zengen Mahallesinden hırsızlık yapan zanlılar Osmaniye'de jandarmanın kontrol noktasını farketmesiyle dağ yoluna yöneldi.

Yolda yakalanacaklarını anlayan hırsızlar gebe hayvanları kamyondan aşağı atarak kaçmaya devam etti.

Hırsızlar Jandarmanın takibi sonucunda Bahçe ilçesi dağlık alanında hırsızlık olayına karışan kamyon ve öncülük yapan araçla yakalandı.

7 hırsız, hırsızlık zanlısı ise jandarma tarafından göz altına alındı.

Çaldıkları 15 hayvanı dağ yollarından götüren hırsızlık zanlıları, araç içerisinde hayvanları üst üstü yükleyince branda altında havasız kalan hayvanlardan 14'ü telef olmuş halde bulunurken 1 tanesi de bitkin ve halsiz bir şekilde ele geçirildi.
Hırsızlık zanlıları yakalanarak göz altına alınırken, Ereğli ilçe jandarma komutanlığınca oluşturulan özel ekip ve JASAT ekiplerinin yaptığı kapsamlı titiz çalışmada adeta kılı kırk yararak sürdürdüğü takip sonucunda düzenlendiği başarı operasyon ile hayvan hırsızlığı çetesi'de ortaya çıkartılmış oldu.
Hayvan üreticisi'nin korkulu rüyası olan hırsızlar ise jandarmanın başarılı çalışması ile çökertilmesinin ardından bölgedeki hayvan yetiştiricileri rahat bir nefes aldı.

Aynı bölgede 20 gün öncede hırsızlık olayı gerçekleşmiş ve Ereğli ilçe jandarma tarafından yakalanmıştı.
Osmaniye'den Ereğli ye getirilen hayvan hırsızları, Ereğli jandarma ekipleri tarafından yapılan sorgulamalarının ardından ise 7 şüpheli bugün Ereğli adliyesine çıkartıldı.
Hayvanları çalınan Ethem Erdoğan isimli vatandaş ise hırsızların yakalandığına sevinirken sonrasında ise hayvanlarının telef olduğunu duyunca büyük üzüntü yaşadığını söyleyen Erdoğan keşke hayvanlar bulunmasaydı da ölmemiş olsalardı diye tepki gösterdi.
Ereğli ilçe jandarma komutanlı ekipleri hırsızlara eziyet vererek öldürmeden de ayrıca işlem yaptı.

Hırsızların avukatının mal sahibi Ethem Erdoğan'a hırsızlardan şikayetçi olmaması için 100 bin Tl para teklif ettiği mal sahibinin kabul etmediği hayvanlarını geri istediği edinilen bilgiler arasında.
Adliye binası önüne toplanan bir gurup Zengen'li hayvan üreticisi vatandaş ise hırsızlara tepki gösterdi.
Erdoğan ve köylüler, gecesini gündüzüne katarak fedakarca çalışan ve büyük bir şebekeyi çökerten Ereğli ilçe jandarma ekiplerine teşekkür etti.

Ereğli ilçe jandarma komutanlığı tarafından oluşturulan özel ekip son bir ay içerisinde iki büyük hayvan hırsızlığı çetesini yakalayarak hayvan sahiplerine rahat bir nefes aldırdı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 10943

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik