İlçe Sağlık Müdürü Dr.İsmail Yavuz:Covid 19 plato evresinde!!!!

İlçe Sağlık Müdürü Dr.İsmail Yavuz:Covid 19 plato evresinde!!!!

Ereğli İlçe Sağlık Müdürü Dr.İsmail Yavu ve ekibi 7/ 24 saat Ereğli halkının sağlık hizmetindeler

İlçe Sağlık Müdürü Dr.İsmail Yavuz:Covid 19 plato evresinde!!!!
2020-09-20 22:00:44
İzlenme : 582

2019 Kasım ayından bu yana dünyayı etkisi altına alan Covid 19 mart 2020 den bu yana ülkemizde de çeşitli evrelerden geçerek hala etkisini devam ettirmektedir.
Bu süreçte sosyal izolasyon mesafe ve maske hala yerini korumakta olup filyasyon çalışmaları ile kontrol altına alınıp yayılım kontrol edilmeye çalışılmaktadır.
Sürecin kontrol aşamasının en büyük ayaklarından birini toplumsal tedbirler maske mesafe ve filyasyon sonucu karantina uygulamasına riayet önemli yer tutmaktadır.
Asemptomatik taşıyıcı vatandaşların filyasyona tabi olması temasli olarak ve izolasyona riayet edilmesi bulastırıcılığın önlenmesi açısından büyük önem arz etmektedir.
Surekli aynı ortamlarda bulunanlar (iş yeri sosyal ortam) veya aynı aile bireylerinin de bireysel izolasyonu filyasyonun daha da etkin ve amacına ulaşmasına yardımcı olacaktır.
Covid 19 un en kısa sürede atlatilmasi için toplumun bütün bileşenleri kamu stk ve vatandaş duyarlılığı benimsenip bana bişey olmaz demeyip sevdiklerimiz geleceğimiz için bu süreci hep birlikte atlatmak zorundayiz

Ereğli olarak 3 grup halinde 54 kişilik filyasyon ekibimizle tatil matil demeden gece 1 hatta 2 yi bulan filyasyon tüm hızıyla devam ediyor etkin ve sürdürülebilir olması için tüm ekiplerin başında durarak motivasyon kaybını yaşatmamaya calisiyorum son haftalarda az da olsa virüs yavaslasada en büyük silahımız yine vatandaş duyarlılığı maske ve mesafe vakalarimiz azda olsa düştü bunun düşmesi için elimizden geldiğince asiliyoruz sayılar 100 lerden 100 altına düştü 5-10 gündür inşallah daha da düşecek
Günlük ortalama 150-200 bazen 250 yi bulan filyasyon (evinde değerlendirme analiz kontrol temasli kaydi bilgilendirme karantina ) oluyor

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 46826

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik