​Ereğli’nin geleceğine yönelik dev adım

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli’nin marka şehir olması yolunda dev bir işbirliği protokolüne imza attı.


​Ereğli’nin geleceğine yönelik dev adım

İşbirliği protokol törenine Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Ereğli Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkan V. Hüseyin Oprukçu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Özkoç, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan, Ereğli Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Yücel Baş ve beraberindeki heyet katıldı.
BİZ ÜÇ EREĞLİLİ OLARAK, ŞEHRİMİZİN EKONOMİK KATMA DEĞERİNİ ARTIRMA ADINA BURADAYIZ
Protokol hakkında önemli bilgiler veren Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu: Bunun protokolün anlamı şu; hayvancılık, gıda, süt, peynir vs. aklınıza ne gelirse bundan sonraki süreçte daha kaliteli nasıl yapılabilir bunların içine atçılığı da katabiliriz, daha kaliteli ziraat nasıl yapılabilir bu gibi konularda Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademisyenlerinin, Profesörlerinin, Doçentlerinin birikimlerinin tamamı Ereğliye aktarılacak. İnşallah Ereğlimiz için hayırlı olacak. Bu ciddi bir dayanışma ruhunun yansıması demektir. Ticaret Odamız, Belediye Başkanımız(tabi Başkanımız OSBnin de yöneticisi) ve biz, hep birlikte üç Ereğlili olarak şehrimizin ekonomik katma değerini artırma adına buradayız. İnşallah güzel şeyler olacak, artık Ereğlide daha bilimsel ürünler çıkarmaya çalışacağız. Marka değeri yüksek ürünler çıkarmaya çalışmak temel hedefimiz, hayırlı uğurlu olsun şeklinde konuştu.
BU PROTOKOL, EREĞLİNİN MARKA ŞEHİR OLMASININ ÖNÜNÜ AÇACAK
Protokol töreninde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: Bu işbirliği Belediyemiz açısından Ticaret ve Sanayi Odamız açısından çok önemli, Necmettin Erbakan Üniversitesinin Ereğlimize samimi, duyarlı bir katkı sağlayacağı bir sürecin önünü açacak. Protokol ile daha sağlıklı, marka şehri Ereğlide marka ürünler, marka gıdalar üretilmesinin çok önemli olduğunu değerlendiriyoruz. Ereğlinin gıda şehri olduğu gerçeğinin Türkiye kamuoyuna hatta dünyanın gündemine düşecek şekilde bir gelişmenin sağlanmasını çok önemsiyoruz. Tarım hakikaten profesyonel ve bilimsel olarak yapıldığı zaman Ereğlide çok güzel şeyler olur. İnanılmaz bir değişim, inanılmaz bir gelişme hep birlikte yaşanır. Bu vesileyle Sayın Rektörümüze, Ticaret Odamızın Başkan ve Yönetimine, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim dedi.
HEDEFİMİZ EREĞLİ OSBDE BİR ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME MERKEZİ KURMAK
Son olarak protokol hakkında düşüncelerini ifade eden Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Özkoç: Necmettin Erbakan Üniversitesinin desteğiyle önemli bir protokole imza atıyoruz. Öncelikli hedefimiz Organize Sanayi Bölgesinde bir araştırma ve geliştirme merkezi kurmak. Bu birimin içerisinde bir Gıda Laboratuarı yapmayı planlıyoruz, olabilirse bir Araştırma Merkezi yapmayı planlıyoruz. Bunlarla ilgili inşallah önümüzdeki günlerde iyi gelişmelerin olacağını umuyoruz. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Cem Zorlu, Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Oprukçu ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.