Uğur İbrahim Altay, proje tamamlandığında Konya’ya Yakışacak

Uğur İbrahim Altay, proje tamamlandığında Konya'ya Yakışacak

Alaaddin Caddesi’ndeki Binalar Tarihi Dokuya Uygun Hale Geliyor

Uğur İbrahim Altay, proje tamamlandığında Konya’ya Yakışacak
2021-11-24 13:22:26

Konya Büyükşehir Belediyesinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinasyonunda yürüttüğü Alaaddin Tepesi çevresindeki binaların dış cephe iyileştirmesinde ikinci etap çalışmalar yüzde 80 oranında tamamlandı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, proje tamamlandığında Alaaddin Caddesindeki tüm binaların Selçuklu başkenti Konyaya yakışır hale geleceğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinasyonunda Alaaddin Tepesi çevresinde başlattığı dış cephe sağlıklaştırma çalışmalarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya merkezde şehrin çehresini değiştirecek vizyon projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, yürütülen en önemli işlerden birisinin de Alaaddin Caddesi Cephe İyileştirme Projesi olduğunu ifade etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinasyonunda İller Bankası hibesiyle yürütülen projenin ikinci etap çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Altay, Konyanın turizmi açısından da bu projeyi çok önemsiyoruz. Çünkü şehre gelen misafirlerimiz Mevlana Müzesinden sonra bu bölgeyi geziyor. Biz de binaların mevcut yapılarını yenileyip tabela kirliliğini ortadan kaldırarak bölgeyi Konyaya yakışır bir hale getirmek için çalışıyoruz. diye konuştu.

Projenin ilk etabında Kültürpark ile İnce Minareli Medrese arasında bulunan 12 binanın dış cephesinin yenilendiğini, şu anda da İnce Minareden eski belediyeye kadar olan 40 binanın cephe iyileştirme çalışmalarının yüzde 80 oranında tamamlandığını dile getiren Başkan Altay, Çalışmalar tamamlandığında Alaaddin Caddesindeki tüm binalar Selçuklu başkentine uygun hale gelecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kuruma desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Konyanın yarınlarının daha güzel olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 20716

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
YALÇIN KOÇAK: BU EREĞLİ’DE BİR İLK
YALÇIN KOÇAK: BU EREĞLİ’DE BİR İLK
Başkan Altay Kadınhanı’nın Mahallelerinde Vatandaşlarla Buluştu
Başkan Altay Kadınhanı’nın Mahallelerinde Vatandaşlarla Buluştu