KONYA PANAROMA MÜZESİ ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

KONYA PANAROMA MÜZESİ ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

Konya Panorama Müzesi ve İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi 2021’de En Çok Ziyaret Edilen Mekanlardan Oldu

KONYA PANAROMA MÜZESİ ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI
2022-01-12 15:58:05

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Konya Panorama Müzesi ile İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi 2021 yılında 251 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Panorama Müzesi ile İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi geçtiğimiz yıl Konyaya gelenlerin en çok uğradığı mekanlar arasında yer aldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehrin sembol yapıları haline gelen ve yapıldığı ilk günden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan Konya Panorama Müzesi ile İstiklal Harbi Şehitleri Abidesinin 2021 yılında da Konyadan ve Konya dışından yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırladığını söyledi.

Salgın sürecinde normalleşmeyle birlikte iki yapının da yerli ve yabancı ziyaretçilerin en çok tercih ettiği mekanlar arasında olduğunu kaydeden Başkan Altay, 2021 yılında Konya Panorama Müzesinin ve İstiklal Harbi Şehitleri Abidesinin toplam ziyaretçi sayısının 251 bin 338 olduğunu belirtti.

PANORAMA KONYA MÜZESİ

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Panorama Müzesi içinde Hz. Mevlananın hayatı, yaşadığı bazı sembol anlar ve 1200lü yılların Konyasının canlandırıldığı müze alanı, sergi alanı ile dünyadaki 25 mevlevihanenin maketinin yer aldığı iç avlu bulunuyor.

İSTİKLAL HARBİ ŞEHİTLERİ ABİDESİ

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından İstiklal Harbinde şehit olan ecdadımızın aziz hatırası için yaptırılan İstiklal Harbi Şehitleri Abidesinde başta İstiklal Harbi olmak üzere 1. Dünya Savaşı, Kore Savaşı, Kıbrıs Barış Harekatı ve iç güvenlik sırasında vatan uğruna canını feda eden şehitlerin isimlerinin yer aldığı iç avlu, Konyanın o dönemindeki sosyal yapısını anlatan müze, tarihteki 16 Türk devletinin bayraklarının yer aldığı havuzlu yol ve Gaziler Lokali yer alıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 49979

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Nuri Serinkaya, Çiftlik TV’de
Nuri Serinkaya, Çiftlik TV’de
Bircan Kerem: Fatma Girik’in Yeri Doldurulamaz
Bircan Kerem: Fatma Girik’in Yeri Doldurulamaz