Konya Büyükşehir Kavşak Düzenlemeleriyle Trafiği Rahatlatıyor

Konya Büyükşehir Kavşak Düzenlemeleriyle Trafiği Rahatlatıyor

.

Konya Büyükşehir Kavşak Düzenlemeleriyle Trafiği Rahatlatıyor
2021-10-12 13:05:08

Şehir merkezinde trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda düzenlemeler yapmayı sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, son olarak Emniyet ve Kule kavşaklarında 4 fazlı olan kavşak sistemini 3 faza düşürerek bekleme sürelerini azalttı. Ayrıca Ali Ulvi Kurucu Caddesi ile Ankara Caddesi kesişimindeki dönel kavşak da kaldırılarak yerine sinyalli kavşak yerleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir trafiğini rahatlatacak düzenlemeler yapmaya devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehir merkezinde trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda önemli düzenlemeler yaptıklarını ve bu sayede trafiğin daha akıcı ve güvenilir olmasını sağladıklarını söyledi.

KAVŞAKLARDAKİ BEKLEME SÜRELERİ AZALDI

Son olarak Emniyet ve Kule Site kavşaklarında UKOME kararı ile yeni fiziki düzenlemeler yapıldığını ve 4 fazlı olan kavşak sinyal sisteminin 3 faza düşürülerek kavşaklardaki bekleme sürelerinin azaltıldığını kaydeden Başkan Altay, Ali Ulvi Kurucu Caddesi ile Ankara Caddesi kesişimindeki dönel kavşağın da kaldırılarak yerine sinyalli kavşak düzenlenmesi yapıldığını belirtti.

Başkan Altay, sürücülerin herhangi bir aksaklığa meydan vermemesi için kavşaklara tesis edilen trafik uyarı ve tanzim levhalarına uymaları gerektiğini ifade etti.

Emniyet Kavşağında yapılan düzenlemelerin ardından; Beşyol Kavşağında şehir merkezi istikametinden gelen araçların Telgrafçı Hamdi Bey Caddesi istikametine sol dönüşleri yasaklanırken; sola dönüşlerin yeni yapılan alışveriş merkezi çevresinden hemzemin yonca şeklinde yapılmasına imkân sağlandı.

Kahramanlar Caddesinin, Şair Senihi Sokak ile Ankara Caddesi arasında kalan bölümü ile Şair Senihi Sokak, zorunlu olarak tek yön haline getirildi. Ayrıca Belh Kavşağı istikametinden Kahramanlar Caddesine dönecek araçların sola dönüşleri yasaklandı.

Kule Site Kavşağında ise; Telgrafçı Hamdibey Caddesinden gelen araçların şehir merkezine sola dönüşleri yasaklandı. Sola dönüş yapacak araçların Nalçacı Caddesi üzerindeki Kunduracılar Kavşağına yapılan U dönüşü fiziki düzenlemesini kullanarak şehir merkezi istikametine gidişlerine imkân sağlandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 70327

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
İzmir Karabağlar’da TOKİ konutları satışa çıkıyor
İzmir Karabağlar’da TOKİ konutları satışa çıkıyor