ADD EREĞLİ ŞUBESİNDEN AÇIKLAMA

ADD EREĞLİ ŞUBESİNDEN AÇIKLAMA

O GÜNEŞ YENİDEN DOĞACAK

ADD EREĞLİ ŞUBESİNDEN AÇIKLAMA
2022-05-13 17:49:57

Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Paşanın, 3 yıl 3 ay 22 gün süren kutlu yürüyüşünün 19 Mayıs 1919da Samsun Limanında atılan İLK ADIMının 103. yıldönümünü kutluyoruz.

103 yıl sonra yine iç ve dış sorunlarla boğuşuyoruz. Yine emperyalizm boğazımıza çökmüş, ülkemizi bölmek için oyun üzerine oyun kuruyor. Yine karanlık güçler ve hain işbirlikçileri iş başında. Üstelik günümüz koşullarının yarattığı, sayıları milyonları bulan ve demografik yapımızı tarumar eden geçici (!) sığınmacılar ve benzeri başka sorunlarımız da var. 1919un karanlık tablosundan farklı olarak, güzel yurdumuz bir silahlı işgal altında değil tabii, ama kimi zihinlerin işgal edildiği gün gibi ortada.

Bütün bu olumsuzluklara karşın;

  • Yüz yıl önce Ulusal Kurtuluş Savaşını zafere ulaştıran, Cumhuriyeti kuran, Aydınlanma Devrimleri ile Ulusumuza çağ atlatan Mustafa Kemal Atatürkün rehberliği gibi,
  • Türk Ulusunun bağımsızlık tutkusu, Laik Cumhuriyet ve demokrasi bağlılığı gibi,
  • 103 yıl önceye göre çok daha eğitimli ve zengin insan kaynağımız gibi,
  • Milli Mücadeledeki cesaret ve kararlılıklarını sürdüren kahraman kadınlarımız ve her yaştan gençlerimiz gibi,
  • Kemalist düşünceyi ve Cumhuriyet değerlerini yeniden halkımıza ulaştıran, deneyimli, eğitimli, gözü pek devrimci kadrolara sahip, ülke sathına yayılmış ve 33 yıl önce bugün kurulmuş ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ gibi

ufkumuzu aydınlatan, umudumuzu yükselten, Ulusumuzu yüreklendiren çok önemli değerlerimiz var.

30 Ekim 1918 Mondros Mütarekesi sonrası, 13 Kasım 1918 günü İstanbula gelen Mustafa Kemal Paşa, Boğaza demirlemiş emperyalist donanmasını gördüğünde -Ulusuna duyduğu güvenle- Geldikleri gibi giderler demiş ve asla terk etmediği bu inançla İstanbulda geçirdiği 6 ay boyunca kafasında kurguladığı zaferin planlarını ilmek ilmek örmüş, kendisini hayalci bulanlara karşın Bandırma vapuruna binme cesaretini gösteren 18 adsız kahramanla Samsundan başlayarak Türk Milletini ayağa kaldırmıştı.

Mustafa Kemal Atatürkün Geldikleri gibi giderler sözü, işgalcilerin kendiliklerinden gidecekleri hayaline değil, akıl ve bilime dayalı YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM şiarına dayanıyordu

Amasya Genelgesinden Erzurum Kongresine, Sivas Kongresinden, Büyük Millet Meclisine, Birinci ve İkinci İnönü zaferlerinden Sakarya ve Dumlupınara, İzmir rıhtımından Mudanyaya, Lozana, Montrö ve Hataya kadar hep ANTİEMPERYALİST ve TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE hedefli KEMALİST İDEOLOJİ izlenecekti.

Bu tarihin en haklı, en ahlâklı ve en namuslu mücadelesini veren Kuvayı Milliyecilerin önü, emperyalist işgalciler kadar, Osmanlı Sarayının Vahdettinleri, Damat Feritleri, Ali Kemalleri, Kuvayı İnzibatiyecileri, Anzavur Ahmetleri ile gerici isyancılar ve emperyalizmin kadim işbirlikçileri dinci yapılanmalar tarafından da kesilmek istendi. Tıpkı bugün ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİnin önünün kesilmek istenmesi gibi. Tıpkı Kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoyun Atatürkçü Düşünce Derneğini kurduktan 8,5 ay sonra katledilmesi gibi. Tıpkı kurucumuz Doç. Dr. Bahriye Üçokun, Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalının paramparça edilmeleri, Genel Başkanımız Şener Eruygur ve pek çok yöneticimizin iktidar destekli FETÖ kumpas davaları ile zindana atılmaları gibi…

Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları için, Toros dağlarında, Istrancalarda, Kaçkarlarda, Antepte, Egede yanan çoban ateşleri umut ışığı olmuş, yurdun her köşesinde kurulan Müdafaa-i Hukuk ve Reddi İlhak cemiyetleri ile Kuvayı Milliye örgütleri Onun milletin azim ve kararını harekete geçirme çabasına omuz vermede halka önderlik etmişti. Günümüzde de ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ, binlerce Mustafa Kemalin Askeri olan üyesi ve bugünün Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti olma bilinci ile Atatürkün 20 Ekim 1927 günü GENÇLİĞE HİTABEsi ile verdiği görevinin başında, Milletinin hizmetindedir.

103 yıl önce güneş bir 19 Mayıs sabahı Samsundan doğmuştu. O GÜNEŞ YENİDEN DOĞACAK, inanıyoruz. Çünkü; Ulusumuza güveniyoruz. Çünkü Türk Ulusu Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş büyük medenî vasfı ve büyük medenî kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile, âtinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır. diyen o büyük devrimciyi hiç yanıltmadı, yine yanıltmayacaktır.

19 Mayıs 1919da Samsundan yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Türkiye Cumhuriyetine kanları ve canlarıyla hayat veren Kemalist Devrimcileri şükran ve saygıyla anarken, ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİMİZin kurucularını ve ödenemez emekleri ile bugüne ulaştıran yüz binlerce Atatürkçüyü minnetle yad ediyor, yaşamlarını sürdürenlere sağlık ve esenlik diliyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak; KEMALİZMin namus sesini bir SİS ÇANI gibi yurdumuz semalarına asma ve yeniden Atatürk Cumhuriyetine ulaşma azim ve kararımızı yineliyor, Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürkü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramını kutluyoruz.

Saygılarımızla…

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

GENEL MERKEZİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 33574

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Kütahya Belediyesi’nden daire satış ihalesi
Kütahya Belediyesi’nden daire satış ihalesi
Cihanbeyli Belediye Başkanlığı’ndan taşınmaz satış ihalesi
Cihanbeyli Belediye Başkanlığı’ndan taşınmaz satış ihalesi