Gönülal: TL’yi ilk önce siz kullanmaya başlayın

Gönülal: "TL'yi ilk önce siz kullanmaya başlayın"

CHP İlçe Başkanı DT: Veysel Gönülal’dan Samimi Çağrı Lütfen Türk Parasını Önce İktidarınız Yatırımcı Bakanlarınız Kullansın

Gönülal: TL’yi ilk önce siz kullanmaya başlayın
2019-11-23 15:47:27
İzlenme : 1060

CHP İlçe Başkanı DT:Veysel Gönülal, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın yatırımcılara yönelik Türk lirası kullanma tavsiyesinde bulunmasına ilişkin Ereğli Güncel Haber'e değerlendirmelerde bulundu.

Gönülal, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan'a bir vatandaş olarak çağrıda bulunmak istiyorum.

Gönülal, Erdoğan'a Çağrısında yatırımcılardan önce hükümet ve devletin kamu ve özel yatırımlarda Türk lirasını kullanması gerektiğini belirten Gönülal, daha sonra şu açıklamayı yaptı:

"Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan bey lütfenbütün 'Kamu Özel İşbirliği ile Yürütülen Projeleri'ni, devletin özel sektöre yaptırdığı kamusal malların ücretlerini, Osmangazi Köprüsü'nü, İstanbul-İzmir otobanını, İstanbul Havalimanı'nı, Kuzey Anadolu otobanını, Yavuz Selim Köprüsü'nü, Çanakkale Köprüsü'nü, havalimanlarını bütün kamu özel işbirliği projelerinin ücretlerini, lütfen Türk lirasına çevirin.

Lütfen Şehir hastaneleri garantilerini, lütfen kamunun yaptığı bütün işleri dolar üzerinden alın, hatta ve hatta mahkemelerini de 2015 yılında Londra'yı yetkili kıldığınız Tahkim Mahkemelerini de tekrar Türk mahkemelerine verilsin, tekrar Türkiye'ye hukuku, Türkiye adaleti, Türk yargısı burada etkin olsun, paraları da TL olsun.

Çıkaracağınız bir kararname ile bütün kamu hizmetlerini TL'ye çevirilsin.

Ben inanıyorum bütün mualefet partileri bu konuda destek verirler

Osmangazi Köprüsünü, Avrasya Tünelini, Yavuz Selim Köprüsü'nü, otobanları, şehir hastanelerini dolar euro olmaktan çıkartılsın.

Lütfen devletimiz hükümetinizin yapmış olduğu hizmetleri bir an önce TL'ye çevirin yoksa aksi takdirde vatandaşa veya ekonomiye işadamlarına kullanın demenin farklı anlamı olur veya izah etmekte zorlanırsınız yine Bay Kemal diye CHP'lileri haksız yere suçlarsınız lütfen bütün hizmetleri TL'ye çevirin."

Bizde sizi alkışlarız hemde yerli milli diye takdir ederiz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 72047

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İçişleri Bakanlığı’ndan 23 Nisan’da sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi
İçişleri Bakanlığı’ndan 23 Nisan’da sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi
Avrupa’nın atıkları en çok Türkiye’ye gidiyor
Avrupa’nın atıkları en çok Türkiye’ye gidiyor