GÖNÜLAL MUHTAR GEZİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

GÖNÜLAL MUHTAR GEZİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Ereğli’de merkez mahalle muhtarlarına gerçekleştirdiği gezileri değerlendirdi.

GÖNÜLAL MUHTAR GEZİLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
2020-12-13 20:55:14
İzlenme : 782

Ereğli merkezde bulunan mahalle muhtarlarını ziyaret eden ve mahalleler ile ilgili sorunları dinleyen CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Ereğlide büyük bir çöp sorununun olduğunu dile getirdi.
-Ereğlinin Çöp SORUNU Dağ Gibi Büyüdü-
Ereğli merkez mahallelerinde çöp alınması konusunda büyük şikayetlerin olduğunu söyleyen Veysel Gönülal, Ereğlinin merkezinde birçok mahallede çöpler haftada bir alınıyor. Bu da, zaten yetersiz olan çöp konteynerlarında çöplerin birikmesine, etrafa saçılmasına neden oluyor. Belediyenin, kendisinden talep edilen çöp konteynerlarına 2 yıldır, ‘ihale bahanesi öne sürdüğünü öğrendik. Belediye, 2 yıldır ‘ihaleye girdik bu hafta geliyor bahanesi ile mahallelere çöp konteynarı bırakamıyor ve muhtarları da bu konuda vatandaşa karşı zor durumda bırakıyor. Ereğlinin çöp sorunu acilen giderilmelidir. 150 bin nüfuslu Ereğlide haftada bir kere çöp alınması büyük bir eksikliktir dedi.
-Başıboş Sokak Köpekleri ve Yol Ortasındaki Direkler-
Mahalle muhtarlarının ve mahalle sakinlerinin bir diğer şikayetlerinin de, başıboş sokak köpekleri ile ilgili olduğun belirten Veysel Gönülal, çoğu zaman şehir merkezinde bile başıboş sokak köpeklerinin saldırgan bir şekilde dolaştığına şahit oluyoruz. Mahallelerde de aynı durum sözkonusu. Birçok mahallede muhtarlar, yol ortasında MEDAŞa ait direklerin olduğunu, trafik açısından tehlike oluşturduğunu ve direklerin yoldan kaldırılma taleplerinin kulak ardı edildiğini söylüyorlar dedi.
-Mahallelerde Halen İmar, Asfalt ve Kanalizasyon Sorunları Var-
Mahallelerdeki hizmet teminine engel olan konulardan birisinin de imar sorunu olduğunu dile getiren Gönülal, Ziya Gökalp Mahallesinde ve Namık Kemal Mahallelerinde yıllardır çözülemeyen imar sorunları var. İmar sorununa bağlı olarak mahallelerin çoğunda kanalizasyon hizmeti alınamıyor. Birçok Mahallede sokaklar çamur ve toz içerisinde. Gerek Konya Büyükşehir Belediyesinin, gerekse Ereğli belediyesinin, kendi sorumluluk alanlarındaki bu temel sorunları çözme noktasında bir çalışma içerisine girmeleri gerekiyor. Ereğli halkı, hizmet için verdiği yetkinin artık kullanılmasını istiyor dedi.
-Bunlar Ereğlinin Temel Sorunlarıdır, Acilen Çözülmesi Gerekiyor-
Ereğli mahalle muhtarları ziyaretlerinde muhtarların şikayetlerini ele alan CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Belediye yetkililerinin, mahalle muhtarlarını ciddiye almadıkları, çoğu zaman birim çavuşlarının bile muhtarların telefonlarına cevap vermedikleri sitemini aldık. Ereğlinin içerisindeki sorunlar, Ereğlinin muhtarları ile istişare içerisinde çözülebilir. Bu bakımdan, muhtarların, belediye tarafından görmezden gelinmesi, muhtarın hizmette temsil ettiği vatandaşın da görmezden gelinmesi demektir. 150 bin nüfuslu Ereğli halkı, temel konularda bile hizmet eksikliğini hak etmiyor. Ereğli halkına hak ettiği değer verilmelidir dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 66814

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik