GÖNÜLAL HALKA SORALIM KİM YALAN SÖYLÜYOR

GÖNÜLAL HALKA SORALIM KİM YALAN SÖYLÜYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’un bir TV programında yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

GÖNÜLAL HALKA SORALIM KİM YALAN SÖYLÜYOR
2020-11-17 21:50:55
İzlenme : 705

AK Parti ilçe başkanı Zübeyir Dursunun, CHP Yalan söylüyor, çiftçi zarar etmiyor açıklamalarına yanıt veren CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, AK Parti İlçe Başkanının çiftçilerin durumundan haberdar olmadığını söyledi ve Kurum amirleri ile görüşerek çiftçinin halinden anlayamazsınız. Çiftçinin halini çiftçiden sorsunlar. Biz, üretici ile birebir görüşüyoruz, çiftçinin sorununu yansıtıyoruz dedi.
AK Parti ilçe başkanının, çiftçinin buğdayının 2.50 TLye sattığı yönündeki açıklamalarına da tepki gösteren CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, AK Parti İlçe Başkanı, Toprak Mahsulleri Ofisinin açıkladığı hububat alım fiyatlarına baksın. Çiftçinin buğdayını sattığı fiyatlara baksın. Çiftçinin ürününü sattığı fiyat ile stokçuların sattığı fiyatları birbirine karıştırmasın. Çiftçi, buğdayını 2020 yılı hasat sezonunda 1.80 TLye sattı. Üretici arpasını 1.35 TLye sattı. AK Parti ilçe başkanı, çiftçinin ürününü 2.5 TLye sattığını söylüyor ama bahsettiği fiyat, stokçuların bugün çiftçiye ve hayvancıya sattığı stokçu fiyatı. Kendisi üreticilerle değil de stokçularla dertleştiği için çiftçinin halini bilmez dedi.
Pancar üreticisinin zarar ettiğini yineleyen Veysel Gönülal, AK Parti İlçe Başkanı, şeker fabrikasında aldığı hazır rakamlarla çiftçinin kâr ettiğini söylüyor. Ancak fabrikaya gelen pancar rakamları arasında sadece Ereğlinin değil, çevreden gelen pancarlar da ekli. AK Parti İlçe Bakanına tavsiyem, pancar üreticilerini ziyaret etsin dedi.
-Çiftçinin Borcunu da Açıklayın-
CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, açıklamasında, AK Parti İlçe Başkanının, çiftçinin borcunu da açıklamasını istedi ve Hükümetin verdiği desteklemeler çiftçiyi ihya etmiyor. Çiftçiye verilen desteklemeler kadar, çiftçinin borçlarından da bahsedin. Çiftçinin Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları neden yapılandırma kapsamına alınmadı, Türkiyede üreticilerin ürünleri dururken, neden dışardan hububat ithal etiğinizi açıklayın dedi.
-Sokak Diliyle Siyaset Yapmıyoruz-
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursunun, açıklamalarında sokak diliyle siyaset yaptığına da dikkat çeken Gönülal; Biz kavga siyaseti değil, çözüm siyaseti yapıyoruz. Sokak diliyle siyaset yapmıyoruz. AK Parti İlçe Başkanı ağzından çıkanı kulağı duymuyor dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 75469

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik