Gönülal: AKP Milletimize Yük Oldu

Gönülal: AKP Milletimize Yük Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal: Zamlar üreticiyi vuruyor, aracılar ve ithal lobisi vurgunu vuruyor dedi.

Gönülal: AKP Milletimize Yük Oldu
2020-01-15 14:49:19
İzlenme : 538

Ergüncel'e yaptığı açıklamasına, AKP İktidarı, çiftçi ve besiciyi görmüyor diye başlayan

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli ilçe başkanı Gönülal, çiftçinin, üreticinin, besicinin yaşadığı mağduriyeti gündeme getirdi.

Gönülal, Banka borçlarının üretilen ürünle sağlanamaması nedeni ile çiftçimiz malını mülkünü satmak zorunda kaldı.

AKP, çiftçimizi kendi toprağında amele olarak çalışır duruma düşürdü dedi.

ÇİFTÇİ İCRALIK, SÜT İNEKÇİLİĞİ BİTİYOR

Üreticinin, çiftçinin, besicinin büyük mağduriyet yaşadığını ve artan girdi fiyatları yanında elektriğe gelen zamların üreticiyi, çiftçiyi ve besiciyi vurduğunu ifade eden Gönülal, Çiftçi, besici icralık duruma düşmüştür.

Yem fiyatlarındaki sürekli artış süt inekçiliğini bitirme noktasına doğru götürmektedir ifadelerini kullandı.

ARACILAR VE İTHAL LOBİSİ VURGUNU VURUYOR

AKP İktidarına çağrıda bulunan CHP Ereğli ilçe başkanı Gönülal, On iki ay yemle beslenen hayvanların yem masrafları, süt masraflarını bile karşılamamakta. Et fiyatları besiciyi zora sokmuştur.

Tüketici pahalı ürün almakta, üretici ürettiğinin karşılığını alamamaktadır; aracılar ve ithal lobisi buradan kazanç sağlamakta, Bakanlık, çiftçinin, besicinin sorunlarına gerekli biçimde eğilmediği gibi çözüm de üretmemektedir. Ülkenin hangi bölgesine baksan çiftçi de üretici de besici de dert yanmaktadır.


KUR DALGALANDIKÇA ÇİFTÇİ SALLANIYOR

Gönülal, dalgalanan kurun; mazot, ithal tohum, gübre ve ilaç fiyatları ile ithal yem fiyatlarına da doğrudan yansıdığını belirterek çiftçi ve besicinin kur baskılaması altında olduğunu ifade etti.

Banka borçlarının üretilen ürünle sağlanamaması nedeni ile üreticinin malını mülkünü satmak zorunda bırakıldığını söyleyen Gönülal, AKP döneminde yabancıya sattığı toprağında çiftçimiz amele olarak çalışır duruma düşürüldü.

Faiz düşüyor enflasyon düşüyor etiketlerde fiatlar ne hikmetse yükseliyor marketlere pazara vatandaş gidemiyor abartmıyorum bir bardak çay parası yok vatandaşın cebinde gençler hemde üniversite mezunları kaderlerine terk edilirken AKP nin Suriyeli aşkı giderek artması gerçekten düşündürücü ülkemiz bugün dünya da yalınız bir ülke durumuna düştü ortadoğu ülkeleri batı ülkeleri hepsi sırtını döndüler üretcinin ürünlerini pazarlayacak pazar kalmadı artık AKP Milletimize yük olmaya başladı ilk seçimde bunlardan milletimiz kurtulacak dedi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 99176

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik