Gönülal, pandemi süreci ile artan ekonomik sıkıntılara dikkat çekti

Gönülal, pandemi süreci ile artan ekonomik sıkıntılara dikkat çekti

CHP’li Başkan Gönülal, pandemi süreci ile artan ekonomik sıkıntılara dikkat çekti

Gönülal, pandemi süreci ile artan ekonomik sıkıntılara dikkat çekti
2020-07-17 20:01:44
İzlenme : 546

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, pandemi süreci ile birlikte sorunların derinleştiğini, iktidarın ise, sorunları çözmek yerine farklı gündemleri kamuoyunun önüne getirdiğini belirterek, "Bugün çiftçiye mazot desteği, gübre desteği, tohum desteği konuşulmalıydı. Köyler üretimden vazgeçiyor. Baştan aşağı yanlış tarım politikaları yürütülüyor. Betona değil, üretime ve toprağa yatırım yapılmalı" dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, ekonomik dar boğazdaki esnafın pandemi süreci ile birlikte daha zora girdiğini, işsizliğin arttığını, tarımda üretimin azaldığını, gençlerin umudunu yitirdiğini belirterek, iktidarın yanlış politikalarını eleştirdi.
150 bin nüfusu olan Ereğli'de vatandaşlarla sürekli iletişim halinde olduğunu dile getiren Gönülal, vatandaşın isteğinin çoğunluklar iş olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Özellikle işsizlik ülkemizde önemli bir sorun. Gün içinde 100 kişiyle görüşüyorsak bunun mutlaka 95'i işsizlikten muzdarip. Elimizden geldiği kadar vatandaşlarımızın iş bulması konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz."
Özelleştirme ve taşeronlaşmanın geldiği son noktanın işsizlik olduğuna dikkat çeken Başkan Gönülal, "Yaklaşık 18 senedir ülkemizi AKP yönetiyor. Özellikle üretimden uzaklaşan politikalarla devletimizin de sahip olduğu tüm kurumları bu süreçte sattılar. Yarını düşünmeden bazı politikalar yürüttüler" dedi.

BEŞ MASKEYİ DAĞITAMADIK
Ekonomik krizin yaşandığı Türkiye'nin zor bir süreçten geçerken yaşanan pandemi ile birlikte daha fazla dağıldığını belirten Başkan Gönülal, "Beş maskeyi dağıtamadık. Bunların sonucu yönetilemeyen bir ülke. Düşünün ki köylerde yaşayan vatandaşlarımız üretimden vazgeçmiş durumdalar. Orada yaşayan gençlerimiz, şehirlerde asgari ücretle çalışmaya giderek umut arıyorlar. Açlık sınırının 2 bin 500 liraya dayandığı bir zamanda bugün asgari ücret 2 bin 300 lira. Kolay değil ve bunların üzerine gidilmesi gerekiyor" dedi. Başkan Gönülal, iktidardaki AKP bu sorunları çözemeyeceğini dile getirdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 64926

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik