Gelecek Partisi imza kampanyası başlattı

Gelecek Partisi imza kampanyası başlattı

DOĞU TÜRKİSTANLILAR GARDAŞIMIZDIR

Gelecek Partisi imza kampanyası başlattı
2021-01-14 13:33:44
İzlenme : 548

Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Gençlik Kolları Doğu Türkistan'lı vatandaşlar için Vatan Partisi Konya İl Teşkilatı karşısında imza kampanyası başlattı. Çin Halk Cumhuriyeti ile 2017 yılında imzalanan Suçluların İadesi Anlaşmasının TBMM gündemine gelmesi nedeni ile başlatılan kampanyada Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, Selçkuklu İlçe Başkanı Osman Başaran, İl Gençlik Kolları Başkanı Mert Levent Açöldüm, İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Türker, Selçuklu Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Sezer ile çok sayıda partili katıldı. Çok sayıda Doğu Türkistanlı vatandaşların da destek verdiği imza kampanyasında bir konuşma yapan Satuk Buğrahan İlim ve Medeniyet Vakfı Konya Şube Başkanı Abdulahad Udun Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında üç yıl önce imzalanan Suçluların İade Anlaşmasının sözde Çin Parlamentosu tarafından onaylandığını belirterek halen parlamentonun Dışişleri Komisyonunda bulunan anlaşmanın TBMM tarafından da onaylanması durumunda yürürlüğe gireceği endişesini taşıdıklarını ifade etti.

ÇİN SOYKIRIM UYGULUYOR

Anlaşmanın terör suçları nedeniyle itham edilen kişilerin taraf ülkeye iadesini içerdiğinin altını çizen Udun, İade etme yükümlülüğü başlıklı birinci maddede taraflardan biri bu anlaşma hükümleri uyarınca diğer tarafın talebi üzerine kendi ülkesinde bulunan kişileri haklarında ceza soruşturması veya kovuşturmasını yürütmek ya da cezasının infazı amacıyla birbirlerine iade etmeyi kabul eder ifadesinin yer aldığını, bir başka maddede ise İade anlaşmasıyla her iki tarafın kanunlarının iade konusu suça aynı kategori altında yer verip vermemesi önem arz etmez denildiğini hatırlatarak şunları söyledi: Çin yönetiminin terör ve terörist tanımlamasının uluslararası hukuktaki anlamıyla bağdaşmadığı, insan haklarına aykırı şekilde uygulanan baskılara, yapılan zulümlere direnenleri ezmek ve sindirmek amacıyla kullandığı herkesçe bilinir. Pekin, özellikle son yirmi yıldır otuz beş milyon civarındaki Doğu Türkistan halkına, Uygurlara tam bir soykırım politikası uygulamakta. Bu bölgenin iki bin yıllık asli sahibi olan Türk halkının milli ve dini kimlikleri yok edilmeye, tarihleri unutturularak mankurtlaştırılmaya çalışılıyor. Birleşmiş Milletler, İnsan Hakları örgütleri ve çok sayıda Batılı ülke tarafından ağır şekilde eleştirilen Çin. Ekonomik , askeri ve teknolojik gücü nedeniyle bu eleştirileri önemsemiyor; 5 milyondan fazla insanın tutulduğu toplama kamplarını "sanat ve meslek eğitimi verilen, işe ihtiyacı olan insanların kendi rızalarıyla katıldıkları eğitim merkezleri diye ilan edecek kadar fütursuz davranıyor.

KAMUOYUNU ALDATIYORLAR

Birleşmiş Milletler in kendi belirleyeceği bölgelerde denetim yapabilmek maksadıyla tahkik heyeti gönderme talebini Pekin üç yıldır kabul etmiyor. Buna karşılık bazı ülkelerden yönlendirebildiği basın mensuplarına, kendince uygun yerlerde özel olarak seçtiği kişilerle röportaj yaptırarak dünya kamuoyunu aldatmaya çalışıyor. Udun konuşmasını Bilge Hakanın Ben Çinlilerin altın, gümüş, ipekleri, tatlı sözleri ve diğer değerli hediyelerine aldanmadım. Biz, birçok Türklerin onlara aldanıp yok olup gittiklerini ve Kulluğa maruz kaldıklarını hiç unutmadık. Ben, Tanrının yardımına sığındım ve ben Türklerin Hakanıyım sözü ile tamamladı.

YASANIN ONAYLANACAĞINA İNANMIYORUZ

Gelecek Partisi Selçuklu Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Sezer ise Doğu Türkistanın bizim anavatanımız, ata yurdumuz orada yaşayanlarda bizim gardaşımızdır söleri ile başladığı konuşmasında şu açıklamalara yer verdi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bizler için ne ifade ediyorsa Doğu Türkistanda aynı anlamı taşımaktadır. Yine malumunuz olduğu üzere Doğu Türkistanda yaşayan 35 milyon gardaşımız yıllardır Çin Halk Cumhuriyeti tarafından zulüm ve işkenceye maruz bırakılmaktadır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, son günlerde Çin Halk Cumhuriyeti ile 2017 yılında imzalanan anlaşma gündemi meşgul etmektedir. Çin hükümeti sözde Suçluların İadesi Anlaşmasını kendi meclisinde kabul ettiğini ve yakında Türkiye Büyük Millet Meclisinde de oylanarak kabul edileceğini her platformda dile getirmektedir. Her ne kadar Gazi Meclisimizin milliyetçi, müslüman ve insan haklarına saygı duyan milletvekillerinin böyle bir yasayı onaylamayacaklarına dair inancımız tam

Gelecek Partisi imza kampanyası başlattı
Gelecek Partisi imza kampanyası başlattı
Gelecek Partisi imza kampanyası başlattı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 29193

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
ENERYA’nın Reklamları Hakkındaki Haberlerinin Düzeltilmesi
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik
Son 24 saatte Covid’e 210 kurban verdik